فروش قطعات اصلی آیفون به منظور تعمیر در خانه
اپل قطعات آیفون ها را به منظور تعمیر در اختیار مصرف کنندگان میگذارد

اپل قطعات آیفون های خود را به منظور تعمیر در اختیار مصرف کنندگان میگذارد

ساعاتی قبل کمپانی اپل سرویس Self Service Repair را معرفی کرد. در واقع این طرح به کاربران این امکان را میدهد تا به قطعات موبایل و ابزارهای اصلی آیفون های خود دسترسی داشته و خودشان دست به تعمیر بزنند. در حال حاضر آیفون های سری 12 و آیفون های سری 13 اولین محصولاتی هستند که اپل امکان تعمیر و فروش قطعات اصلی شان را فراهم کرده است. انتظار میرود Self Service Repair به زودی برای مک بوک های اپل که از تراشه M1 بهره برده اند، در دسترس باشد.

گفته میشود این سرویس از اوایل سال آینده در ایالت متحده اجرایی میشود. پس از آن به رسم همیشه، به سایر کشور ها رسیده و سپس توسعه می یابد. در این میان مشتریانی که از این خدمات استفاده میکنند، به بیش از 5000 خدمات مجاز اپل (AASP) و 2800 ارائه دهنده خدمات مستقل میپیوندند؛ که به قطعات موبایل و راهنمای تعمیر دسترسی دارند.

اپل اعلام کرده است که در وهله اول، قصد دارد این سرویس دهی را به قطعات اصلی آیفون ها نظیر باتری موبایل، تاچ ال سی دی و دوربین معطوف کند. قابلیت تعمیر های اضافی به مرور در جریان سال آتی اضافه خواهد شد.

فروش قطعات اصلی آیفون به منظور تعمیر در خانه

جف ویلیامز، مدیر عامل ارشد عملیاتی اپل بیان کرده است که : ” ایجاد دسترسی بیشتر به قطعات آیفون ها، در صورت نیاز به تعمیر، به مشتریان ما حق انتخاب بیشتری میدهد.” وی در ادامه افزود : اپل در جریان سه سال گذشته، مراکز تعمیر گوشی های آیفون، همچنین دسترسی به قطعات و آموزش های مربوطه را تقریبا دو برابر کرده است. اکنون نیز در نظر داریم گزینه جدیدی را ارائه دهیم تا کاربرانی که قصد تعمیر آیفون های خود را دارند، بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند.

جزئیات بیشتر

اپل مدعی است که همیشه سعی کرده است محصولاتی با دوام بالا عرضه کند. علاوه بر آن زمانی که گوشی کاربری آسیب دیده و نیاز به تعمیر داشته باشد، میتواند توسط تکنسین های آموزش دیده با استفاده از قطعات اصلی اپل که در فروشگاه های اپل موجود است، سرویس شود. اکنون با اضافه شدن این طرح، اپل پیشنهاد میکند که کاربران قبل از شروع تعمیر آیفون های خود، کتابچه راهنمای تعمیر را مطالعه کنند. تا اطمینان حاصل شود که کاربر از پس انجام این کار بر می آید. پس از انجام تعمیر، مشتریانی که قطعه قبلی آیفون خود را به منظور بازیافت به فروشگاه های اپل تحویل میدهند، اعتبار خرید دریافت خواهند کرد. که میتوانند در خرید بعدی خود از آن استفاده کنند.

فروش قطعات اصلی آیفون به منظور تعمیر در خانه

همان طور که پیش تر هم بدان اشاره شد، اپل در سه سال گذشته، تعداد مراکز تعمیر و فروش قطعات توسط تکنسین های آموزش دیده را دو برابر کرده است. علاوه بر آن اپل گزینه هایی برای تعمیر آسان تر موبایل ارائه میدهد. این امر خارج از چارچوب گارانتی محصول بوده و به میلیون ها کاربر کمک خواهد کرد تا از خدمات اپل بهره مند شوند.

در نهایت لازم به ذکر است که طرح جدید بیان شده، بیشتر مناسب افرادی است که در تعمیر دستگاه های الکترونیکی سررشته دارند. لذا برای اغلب کاربران، کمک گرفتن از تکنسین های آموزش دیده، منطقی ترین راه حل میباشد!