نسخه ی بتای iOS 15.3
اپل قابلیت های نسخه ی بتای iOS 15.3 را افشا کرد!

افشای قابلیت های نسخه ی بتای iOS 15.3 توسط اپل!

چند روز پس از عرضه ی رسمی iOS 15.2 برای عموم، اپل شروع به عرضه اولین نسخه بتا iOS 15.3 و iPadOS 15.3 برای برنامه نویسان کرده است. این نسخه از آپدیت قرار است با نام iOS 15.3 beta 1 و شماره ساخت 19D5026g روانه ی بازار شود.

همانطور که میدانید iOS 15 در ماه ژوئن در WWDC رونمایی شد و ویژگی های قابل توجهی را برای کاربرانش به ارمغان آورد. در زمان معرفی این نسخه، قابلیت های زیادی قرار بود برای کاربران در دسترس باشد که گویا همه ی آن ها عرضه نشد. لذا نمیتوان امیدوار بود که نسخه ی بتای iOS 15.3 قابلیت های مذکور را به همراه خود داشته باشد. زیرا به‌روزرسانی بتای جدید iOS تنها چند روز پس از اینکه غول فناوری شروع به عرضه iOS 15.2 برای عموم کرد، منتشر شد.

نسخه ی بتای iOS 15.3

در حال حاضر، قابلیت هایی که قرار است این نسخه از آپدیت شامل آن باشد، ناشناخته است. اگرچه انتظار می‌رود جدیترین نسخه ی آپدیت اپل، برخی از قابلیت هایی را داشته باشد که اپل عرضه ی آن ها را به تعویق انداخته است.

توضیحات آپدیت جدید iOS 15.3

با دریافت و نصب iOS 15.3 به خوبی میتوانید شاهد دریافت دو ویژگی که اپل قول داده بود باشیم. این ویژگی ها می تواند شامل App Privacy Report و یا Notification Summary باشد. همانطور که بالا نیز گفته بودیم؛ گوشی های واجد شرایط نصب iOS 15.3 می توانند با نصب این نسخه، میزان دسترسی برنامه ها به حریم خصوصی خود را دریابند. برای مثال کاربران میتوانند مطلع شوند که اپلیکیشن ها به چه میزان از اطلاعات حساسی مثل موقعیت مکانی، دوربین، عکس ها، میکروفون و … دسترسی دارند. همچنین این قابلیت گزارشی از آنچه برنامه ها در هفت روز گذشته انجام داده اند را نشان می دهد.

نسخه ی بتای iOS 15.3

اگر آپدیت iOS 15.3 را بر روی آیفون خود نصب کرده اید، می توانید با رفتن به Settings > Privacy > App Privacy Report به این ویژگی دسترسی داشته باشید. البته برای دریافت این اطلاعات، پس از فعال کردن قابلیت مذکور بایستی تا چند روز صبر نمایید.

جدا از این، شرکت اپل ویژگی Notification Summary را نیز دوباره طراحی کرده است. با این آپدیت، زمانی که دکمه ی خلاصه را لمس کنید، تمام اعلان ها در یک باکس مشاهده می شود. البته در نسخه‌های قبلی iOS، اعلان‌ها در باکس های جداگانه نشان داده می شدند.

ویژگی Notification Summary به کاربران امکان برنامه ریزی تمامی اعلان‌هایی را که نمی‌خواهند در صفحه قفل ببینند، می دهد. با این قابلیت می توان اعلان هایی را که برای شخص اولویت دارند را بالاتر از سایرین مشاهده کرد. در ادامه نیز میتوان اعلان هایی را که صبح و یا عصر  ارسال می شود را به خوبی مدیریت کرده و نمایش آن ها را شخصی سازی کرد.