اتوموبیل خودران
اپل با پروژه ی اتوموبیل خودران خود غوغا می کند!

طبق گزارش های دریافتی، شرکت اپل برنامه های خود را برای تولید خودروهای برقی سرعت بخشید

مجله ی خبری بلومبرگ، اطلاعاتی در رابطه با فرایند طراحی اتوموبیل خودران اپل منتشر کرده است. با توجه به گزارشات این خبرگزاری معروف پس از اتمام پروژه ی توسعه ی اپل واچ، اکنون شاهد تلاش های این کمپانی برای تولید ماشین های خودران هستیم. بلومبرگ به خوبی نشان می دهد که شرکت اپل در تلاش است تا خودروهایی طراحی کند تا در آینده ای نزدیک دیگر نیازی به حضور راننده درون خودرو نباشد. تلاش این غول تکنولوژی بسیار قابل تمجید است و این شرکت ادعا می کند که به زودی این خودروها را وارد بازار خواهد کرد.

اتوموبیل خودران

نیویورک پست نیز در این باره گزارش نمود که با این طرح به خصوص، قیمت سهام اپل بسیار با ارزش تر از قبل شده و 2 درصد نیز افزایش قیمت داشته است. اکنون اپل شاهد بالاترین قیمت سهامش یعنی 157.87 دلار در این دوره می باشد.

همچنین بهتر است بدانید که کمپانی اپل قصد دارد تا ماشین های فوق العاده ی خود را تا سال 2025 رونمایی کند. این امر برخلاف برنامه ریزی برخی از مهندسان که برای تولید این قبیل خودروها بازه ی زمانی حدود 5 الی 7 ساله را در نظر میگیرند قصد دارد نهایتا تا 4 سال این برنامه ها را عملی نماید. با تلاش های مستمر اپل به زودی میتوانیم اتوموبیل های خودران را در جاده ها مشاهده کنیم.

متاسفانه نمیتوان خیلی به زمان بندی دقیق 4 ساله تکیه کرد؛ زیرا برخی از خبرگزاری ها در رابطه با زمان بندی ها تردید دارند. بدیهی است که برای طراحی و ساخت اتوموبیلی خودران با این کیفیت نیاز است تا تلاش وافری بر روی بخش امنیتی این خودروها صورت گیرد.

طراحی جالب و احتمالی اتوموبیل خودران اپل

به نقل از منابع موثق، اپل شروع به آزمایش این تکنولوژی آن هم بر روی اتوموبیل های شاسی بلند لکسوس نموده است. اما در حالت فعلی طبق تصاویر منتشر شده توسط شرکت بریتانیایی Vanarama، اتوموبیل سواری خودران اپل کاملا به نمایش گذاشته شده است.

یکی از جالب ترین بخش هایی که می توان در این راستا بدان اشاره نمود؛ جزئیات باز طراحی در زمینه ی داشبورد خودروهای سنتی می باشد. گویا اپل قرار است داشبورد خودروهای سنتی را کنار بگذارد و با طراحی های جدید همه را شگفت زده کند.

اتوموبیل خودران

شرکت وانارما همچنین اعلام کرده است که اپل می تواند طراحی داخلی ماشین خودرانش را با توجه به ترجیحات راننده و بدون محدودیت سفارشی سازی کند. در ادامه مجله ی بلومبرگ نیز اعلام نمود که اپل قصد دارد تا اتوموبیل خود را بدون پدال و یا بدون فرمان طراحی کند. همچنین در ماشین اپل، سرنشینان می توانند رو به روی یکدیگر قرار گیرند. همانند نوع چینش صندلی ها در اتوموبیل لیموزین!

اتوموبیل خودران اپل قرار است به یک داک مرکزی به سبک ipad در مرکز خودرو مجهز شود. این قابلیت در سرگرم کردن سرنشینان و ایجاد تفریحات دلپذیر بسیار کاربردی خواهد بود.

شرکت هایی مثل waymo، توسعه ی این قبیل اتوموبیل های خودران را همواره همانند یک رویا در سر می پروراندند. گویا کمپانی وایمو تلاش های بسیاری نیز در این راستا انجام داده بود، البته این پروژه توسط آلفابت توسعه داده میشد که در گذشته با نام گوگل شناخته شده بود اما متاسفانه به سر انجام نرسید.

کمی درباره ی waymo one

کمپانی Waymo One اولین سرویس دهنده ی خودرو های سواری آن هم بدون راننده در جهان است که به ساکنان در حومه شهر فونیکس امکان کرایه ی یک مینی ون بدون راننده را ارائه می دهد.

اتوموبیل خودران

تلاش های اپل در حوزه ی اتوموبیل خودران

تاکنون تلاش های بسیاری برای به انجام رسیدن این پروژه صورت گرفته است. یکی از این تلاش ها در راستای افزایش ایمنی اتوموبیل ها می باشد. افزودن ایمنی به اتوموبیل خودران امری ساده نیست. برای مثال اپل بایستی در نظر داشته باشد که اتوموبیل مذکور به طور حتم توانایی تشخیص آب و هوا را نیز داشته باشد تا این ایمنی را به حداکثر برساند.

البته این شرکت در رابطه با نوع عرضه ی اتوموبیل های هوشمند خود تصمیمی نگرفته است. اپل ممکن است که این اتوموبیل ها را صرفا در حالت اجاره ای به مناطق مختلف عرضه کند و یا هم ممکن است که تصمیمی در رابطه با فروش به صورت خصوصی به افراد انجام دهد.