آیپد
اپل از قطعات آیپد برای تولید آیفون 13 استفاده میکند!

اپل از اجزای آیپد برای تولید آیفون 13 استفاده میکند!

گزارشات حاکی از آن است که اپل به دنبال کمبود تراشه، از قطعات آیپد برای تولید آیفون 13 استفاده میکند. اپل در پی کمبود تراشه، در اقدامی زیرکانه به شکلی هوشمند تصمیم گرفته است تا به منظور تولید آیفون 13 از قطعات آیپدهای خود کمک بگیرد. البته این امر به دلیل اینکه تراشه های هسته ای و جانبی هر دو محصول یکسان اند، محقق میشود.

تراشه آیفون 13

طبق گزارشی از Nikkei Asia، کمپانی اپل به دنبال کاهش تولید خود برای آیفون های 13، در حال یک برنامه ریزی منحصر به فرد به منظور جبران این کمبود است. در این گزارش اشاره شده است که تولید آیپد ها نسبت به برنامه های اولیه اپل در دو ماه گذشته، حدود 50 درصد کاهش یافته است. لذا اپل تصمیم گرفته است به منظور ارتقای عرضه، از آیپدها استفاده کرده و آیفون 13 را به تولید انبوه برساند.

آیفون 13

جزئیات بیشتر

گفته میشود با توجه به شرایط پیش آمده، اپل به زمان بیشتری نیاز دارد تا بتواند پاسخگوی همه تقاضا ها برای آیفون 13 باشد. ظاهرا از زمان شروع پاندمی COVID-19 در بسیاری از مناطق، تقاضا برای آیفون نسبت به آیپد افزایش یافته است. اپل بر این باور است که میزان عرضه و تقاضا در ماه های آتی بهبود خواهد یافت. البته این امر به آن معنی نیست که آیپدها تقاضایی ندارند. بلکه در جریان پاندمی کرونا، و سپس شکل گیری کلاس های آنلاین و دور کاری ها، کاربران به تهیه آیپدها نیاز بیشتری احساس کرده اند. لذا در صدد تهیه آن بر آمده اند.

آیپد

گزارشات چند سال اخیر گویای آنند که اپل اولین بار نیست که آیفون ها را به آیپد ها ترجیح میدهد! این شرکت سال گذشته نیز از برخی از قطعات iPad برای تولید آیفون 12 استفاده کرد. مسئله به وجود آمده باعث خواهد شد که خریداران آیپد، مدت زمان زیادی را منتظر بمانند تا این تبلت های جدید به دستشان برسد. ظاهرا کاربرانی که در ایالت متحده، اروپا و چین iPad را خریداری کرده اند، باید تا شش هفته آینده منتظر بمانند!