اپل آیدی چیست و چطور اپل آیدی بسازیم؟

اپل آیدی چیست؟
قبل از اینکه Apple ID بسازیم. می بایست بدانیم یکی از مهمترین سوالاتی که بعد از خرید اولین دستگاه اپل برای شما پیش خواهد آمد مسئله اپل آیدی است. محصولات تولیدی اپل شامل موارد زیر می شود. اگر از دیوایس های اپل استفاده می کنید پس قطعا باید اکانت اپل یا اپل آیدی داشته باشید. این موضوع باعث میشه تا بتونید از اپ استور و دیگر امکانات اپل استفاده کنید.
1- آیفون
2- آیپد
3- آیپاد
4- کامپیوتر های سری مک از جمله: آیمک، مک بوک، مک پرو و مک مینی
5- اپل واچ
6- اپل TV

حالا چطور اپل آیدی بسازیم؟
حالا برای اینکه بتونید اپل آیدی خودتان را بسازید با ما همراه باشید. فرض ما بر این است که اپل آیدی ای بر روی دستگاه شما فعال نیست. پس اگر اپل آیدی ای بر روی دستگاهتان فعال است اون رو از دستگاه Sign out کنید.

خب برای شروع این مراحل رو طی می کنیم:
1- باز کردن ستینگ
2- از بالای منو روی اسم فعال کلیک کنید
3- در پائین منو بر روی Sign out کلیک کنید
4- سپس پسورد خودتون رو در فیلد مرتبط وارد کنید
اولین چیزی که برای ساخت اپل آیدی نیاز دارید داشتن ایمیل است. بدون داشتن ایمیل نمی توانید اپل آیدی اختصاصی خود را بسازید. همچنین برای رفع محدودیت هایی که از طریق اپل مواجه هستیم نیاز به ابزاری برای تغییر آی پی داریم.

چطور اپل آیدی رو از طریق آی او اس بسازیم؟
ابتدا آی پی خودتون رو تغییر بدید، این کار رو می تونید با نرم افزار های مخصوص این کار انجام بدید.
بعد از اون App Store رو باز کنید و یک برنامه رایگان رو اتنخاب کنید سپس گزینه Get رو برای دانلود اپ مد نظر بزنید. مشاهده می کنید که یک پنجره برای شما باز میشه و شما می بایست روی Create New Apple ID کلیک کنید. بعد از این مرحله باید اطلاعات خودتون رو وارد کنید.

ورود اطلاعات
ابتدا باید ایمیل خود رو وارد کنید، سپس رمز عبور مد نظر خودتون رو برای Apple ID وارد کنید و سپس برای تائید اون رمز عبور رو دوباره در فیلد بعدی وارد کنید. پس از اون شما می تونید با انتخاب کردن گزینه ی Agree to terms and conditions رو برای تائید کردن شرایط و قوانین کلیک کنید. بعد از این مرحله بر روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله وارد کردن اطلاعات شخصی وارد بشوید. در بخش Title جنسیت خود رو وارد می کنید و بعد از وارد کردن اطلاعات شخصی دیگر به بخش سوالات امنیتی می رسید. سوال و پاسخ اون رو انتخاب کرده و این کار رو برای هر سه سوال امنیتی انتخاب می کنید. پس از زدن گزینه Next می بایست در گزینه های Payment method گزینه None رو انتخاب کنید.

مرحله دوم
مرحله بعدی قسمتی است که می بایست اطلاعات رو تکمیل کنید که شامل نام و نام خاانوادگی، آدرس، کشور و شماره موبایل شما خواهد شد. شما می توانید با سرچ کردن از اطلاعات آماده استفاده کنید. در مرحله آخر به سراغ صندوق ورودی ایمیل خود بروید و کدی رو که برای شما ارسال شده را در قسمت مورد نظر وارد کنید تا راستی آزمایی انجام شود.
درصورتی که اطلاعاتی که وارد کردید مشکلی نداشته باشند اپل آیدی شما آمادست.