اولین آیفون با پورت تایپ سی
اولین آیفون با پورت تایپ سی در جهان طراحی شد

گزارشی مبتنی بر طراحی پورت تایپ سی برای گوشی های آیفون آن هم توسط یک دانشجو

اولین آیفون با پورت تایپ سی: ماه گذشته گزارشی مبتنی بر طراحی پورت تایپ سی برای گوشی های آیفون آن هم توسط یک دانشجو بودیم. ماه پیش گزارش شد که کن پیلونل، دانشجوی روباتیک از دانشگاه سوئیس، آیفون X خود را با یک پورت تایپ سی کاملاً کارآمد به دنیا نشان داد.

اولین آیفون با پورت تایپ سی در حال حاضر در سایت eBay به حراج گذاشته شده است و قیمت  آن نیز به 3950 دلار رسیده است.

این دانشجو گوشی آیفون iPhone X 64 گیگابایتی خود را دستکاری کرده که به رنگ مشکی است . وی این گوشی را با جعبه بدون لوازم جانبی در سایت eBay می فروشد.

همچنین Pillonel توصیه می کند که نباید از این گوشی به عنوان یک تلفن مکررا استفاده کنید، زیرا نباید اطلاعات آن بازیابی یا پاک شود.

اولین آیفون با پورت تایپ سی

 

طبق گفته ی Pillonel  اگر برایتان جالب است تا از نحوه ی دستکاری این گوشی برای تولید اولین آیفون با پورت تایپ سی باخبر شوید می توانید در کانال یوتیوب وی آن را مشاهده نمایید.

به طور خلاصه، او کانکتور Lighting اپل و یک کانکتور ماکت لایتنینگ را مهندسی معکوس کرد که به او اجازه داد تا یک برد مدار انعطاف پذیر بسازد و به صورت عمودی در داخل آیفون بین باتری و Taptic Engine قرار دهد.

می توانید با مشاهده ی فرآیند این عمل، خودتان نیز در صورت تمایل تغییراتی اعمال کنید. زیرا تمامی دستورالعمل‌ها را در GitHub وی موجود است.

ظاهرا طبق گفته ی  Pillonel این آخرین اقدام وی نخواهد بود. پیونیل قصد دارد تا پورت تایپ سی را به به یک جفت AirPods نیز اضافه کند . به نظرمی آید که این اقدامات پروژه جالبی برای دنبال کردن خواهند بود.