اولین خودرو شیائومی
تولید انبوه اولین خودرو شیائومی در سال 2024

اولين خودرو شيائومي در سال 2024 به توليد انبوه خواهد رسيد

لحظاتی قبل سخنگوی کمپانی شیائومی بیان کرد که مدیر عامل این شرکت یعنی لی جون به شکل رسمی اعلام کرده است که این شرکت، تولید انبوه خودرو شیائومی را در نیمه اول سال 2024 آغاز خواهد کرد. ظاهرا این اظهارات نخستین بار در جلسه ای با سرمایه گذاران شیائومی اعلام شده است. با مجله خبی دیجی بروز همراه باشید تا به جزئیات بیشتر این خبر بپردازیم.

به گزارش رویترز، مدیر بازاریابی بین المللی شیائومی، زانگ زیوآن با انتشار پستی در شبکه اجتماعی چینی ویبو، صحت این خبر را تایید کرده است. با اعلام این خبر، قیمت سهام کمپانی شیائومی با یک افزایش ۵.۴ درصدی بیشترین رشد را از تاریخ ۱۲ مه تجربه کرده است.

اولین خودرو شیائومی

پیش از این شیائومی در ماه مارس گفته بود که قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار سرمایه را طی ۱۰ سال به کسب و کار جدیدی برای تولید خودروی برقی اختصاص دهد. ظاهرا فرایند ثبت این کسب و کار در اواخر ماه اوت به پایان رسیده است.

جزئیات بیشتر خودرو شیائومی

شیائومی به منظور تولید انبوه خودروهای خود، در چند وقت اخیر اقدام به جذب نیرو کرده است. اما با این حال مشخص نیست که شیائومی این خودرو را به تنهایی به تولید انبوه خواهد رساند. یا در این مسیر با شرکت های خودرو سازی همکاری خواهد کرد. در ماه اخیر یک منبع چینی با نام کاربری Digital Chat Station ادعا کرده بود که شیائومی به شکلی مستقل به تولید انبوه خودرو برقی خود خواهد پرداخت. لذا در این مسیر دست به همکاری با خودروسازان دیگر نخواهد زد.

اولین خودرو شیائومی

گفته میشود این کسب و کار در ابتدا با سرمایه ۱.۵۲ میلیارد دلاری شروع به کار خواهد کرد. ساخت خودرو شیائومی تحت نظر مدیر عامل فعلی شیائومی انجام خواهد گرفت. وی قصد دارد محصولات خوش قیمتی را ساخته و در بازار بین الملل عرضه کند. اخبار جدید منتشر شده حاکی از آن است که شیائومی روزانه اهداف بزرگتری را در سر میپروراند.