اندروید 12 Go Edition
اندروید 12 Go Edition برای گوشی های ضعیفتر معرفی شد

اندروید 12 Go Edition با قابلیت های اختصاصی خود برای گوشی های ضعیفتر رونمایی شد

این بار گوگل اندروید 12 Go Edition را برای گوشی های ضعیفتر معرفی کرد. به نقل از خبرگزاری های معتبر این نسخه از اندروید با قابلیت های ویژه ای ارائه شده تا دارندگان گوشی های ضعیف تر نیز بتوانند از این نسخه بهره ببرند. در ادامه قابلیت های این نسخه را برایتان شرح خواهیم داد.

قابلیت های Google Android 12 (نسخه Go)

اندروید 12 نسخه ی go صرفا برای گوشی های با رم 1 گیگابایتی که ارزان قیمت هستند، ارائه شده است. این نسخه از اندروید برخلاف اندروید 11 نسخه go می تواند تا 30 درصد عملکردی سریعتر را ایجاد نماید. امروزه حدود 200 میلیون گوشی اندرویدی وجود دارد که آماده ی دریافت این نسخه از اندروید می باشند. طبق ادعای کمپانی گوگل این نسخه از اندروید در مقایسه با نسخه ی 11 go عملکردی سریعتر و انیمیشن های روانتر را برای کاربرانش ارائه خواهد کرد.

اندروید 12 Go Editionکاربران گوشی های ضعیف تر می توانند این نسخه از اندروید را در سال 2022 برای گوشی های اندرویدی خود دریافت و نصب کنند و از آن لذت ببرند.

قابلیت SplahScreen API از اندروید 12

این قابلیت به کاربر خود امکان می دهد تا حین باز کردن برنامه ی به خصوصی انیمیشن های روانتری را به نمایش بگذارند. علاوه بر آن برنامه بنویس ها می توانند حین کدنویسی برای یک اپلیکیشن خاص این قابلیت را در نظر رفته و تجربیات جدیدی را برای کاربرها فراهم نمایند.

قابلیت خواب زمستانی اپلیکیشن در اندروید 12 نسخه ی go

شیوه ی عملکرد این قابلیت به گونه ای است که می تواند برنامه هایی را که مورد استفاده‌ی کاربر در مدت طولانی قرار نمیگیرند را حذف نمایند. بدین صورت از وجود برنامه های اضافی خلاص خواهند شد. علاوه بر آن می توانیم در نظر داشته باشیم که حذف خود به خودی می تواند حافظه ی گوشی را نیز حفظ نمایند.

اندروید 12 Go Edition ممکن است بدانید که حذف برنامه های مذکور برای حفظ عمر مفید باتری بسیار مفید واقع خواهد شد. البته نیازی نیست نگران پاک شدن خود بخودی باشید؛ زیرا گوگل در این باره اعلام کرده است که قبل از حذف هر نوع برنامه، به کاربر در قالب یک نوتیفیکشن اطلاع رسانی خواهد شد.

برنامه ی جدید Files Go

برنامه Files Go به روز شده جدید نیز در این نسخه از اندروید تعبیه شده است. این برنامه به کاربران امکان می دهد تا پس از گذشت 30 روز از فایل های حذف شده، به راحتی بتوانند آن ها را بازگردانی نمایند. لذا با این قابلیت دیگر نیازی نیست نگران از دست رفتن فایل های خود باشید.

قابلیت ترجمه ی صفحات در اندروید 12 نسخه ی go

صفحات برنامه ی موجود در این نسخه از اندروید، گزینه هایی برای ترجمه دارند. این گزینه ها به کاربر امکان می دهد تا به هرزبانی که تمایل دارد، صفحه‌ی مورد نظرش را ترجمه کند. همچنین حین گوش دادن به اخبار یا هر نوع محتوایی که برای کاربر نمایش داده می شود، ترجمه قابل انجام خواهد بود.

قابلیت انتقال داده ها

قابلیت های انتقال داده ها توسط ویجت هایی مانند Nearby Share و Google Play به راحتی قابل انجام خواهد بود. با استفاده از این آپشن ها کاربر می تواند با دستگاه‌های نزدیک خود داده ها را ذخیره کرده و یا با یکدیگر به اشتراک بگذارند. اندروید 12 (نسخه Go) به کاربران این امکان را می‌دهد که قبل از اشتراک‌گذاری دستگاه خود به نمایه مهمان سوئیچ کنند و بعداً نمایه را بازنشانی کنند. نمایه ها مستقیماً در صفحه قفل در دسترس خواهند بود.

قابلیت حریم خصوصی نیز به اندروید 12 نسخه go راه یافت

اندروید 12 Go Editionافزوده شدن قابلیت حریم خصوصی android 12 (Go Edition) می تواند به کاربر در حفظ داده های حساس خود بسیار کمک نماید. علاوه بر آن نشانگر این حریم خصوصی در نوار وضعیت نیز وجود دارد که هنگام استفاده ی گوشی از میکروفون و یا دوربین فعال می شود. قابلیت مذکور برای دریافت اطلاعات موقعیت مکانی نیز در نسخه های GO راه یافته است.