تماس ویدیویی در واتساپ بتا دسکتاپ
امکان تماس ویدیویی در واتساپ بتا دسکتاپ فعال می شود

برقراری تماس ویدیویی در واتساپ بتا دسکتاپ نیز به زودی امکان پذیر می شود

همانطور که قبلا نیز گفتیم از ماه اکتبر سال 2020 میلادی، واتساپ در حال کار بر روی قابلیت جدیدی است که کاربران تماس ویدیویی در واتساپ بتا نسخه دسکتاپ را تجربه کنند. البته در کنار تماس ویدیویی، تماس صوتی نیز در واتساپ دسکتاپ امکان پذیر می شود. در حال حاضر این امکان در گوشی های هوشمند وجود دارد. اما واتساپ در نسخه های دسکتاپ، تنها امکان چت و ارسال پیام های صوتی را برای کاربران فراهم میکند. جالب است بدانید ویژگی برقراری تماس صوتی و تصویری در نسخه بتای واتساپ دسکتاپ، مدت هاست به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران فعال شده است. اما منبع معتبری با نام موکول شارما، توییتی در رابطه با این موضوع در اکانت توییتر خود منتشر کرده است.

طبق مطالب دریافتی از توییت Mukul Sharma، این ویژگی به زودی برای همه ی کاربران واتساپ در دسترس خواهد بود. البته در صورتی که کاربر واتساپ بتا هستید، ممکن است این خبر برایتان چندان جالب به نظر نرسد. چرا که مدت هاست این ویژگی برای برخی از کاربران واتساپ بتا در دسکتاپ فعال شده است.

مراحل فعال سازی امکان تماس صوتی و تصویری در واتساپ دسکتاپ

برای فعال سازی تماس صوتی و تصویری با دسکتاپ در واتساپ، میبایست ابتدا برنامه ی واتساپ را نصب کنید و یا به واتساپ وب متصل شوید. در مرحله ی دوم با اسکن OR کد، توسط گوشی هوشمند خود به برنامه ی واتساپ متصل شوید. کاربری را که قصد برقراری تماس صوتی و یا تصویری را دارید انتخاب کرده و چت وی را باز کنید. از قسمت بالا و سمت راست چت، گزینه ی تماس ویدیویی یا صوتی را انتخاب کنید. تماس شما برقرار می شود. اما برای داشتن مکالمه ی تصویری راحت با کمک کامپیوتر، باید موارد زیر را رعایت کنید.

تماس ویدیویی در واتساپ بتا

تجهیزات مورد نیاز برای برقراری تماس ویدیویی در واتساپ بتا در کامپیوتر

برای برقراری تماس در واتساپ دسکتاپ، باید این سه مورد را در کامپیوتر خو داشته باشید. یکی از آن ها میکروفون برای ارسال صدای شما به مخاطب است. مورد دیگر یک اسپیکر برای پخش صدای مخاطب می باشد. مورد بعدی نیز وب کم مانیتور و یا یک دوربین خارجی برای ارسال تصویر شما به مخاطب می باشد. در صورتی که این دو مورد را فراهم کردید، بهتر است از اتصال اینترنتی خود نیز اطمینان حاصل کنید. چرا که در حین تماس صوتی و یا تصویری در صورت ضعیف بودن اینترنت، نمیتوان مکالمه ای مناسب را تجربه کرد.