رابط کاربری MIUI 13
امنیت و حریم خصوصی پیشرفته در رابط کاربری MIUI 13 تایید شد

شیائومی امنیت و حریم خصوصی پیشرفته را در رابط کاربری MIUI 13 رسما تایید شد

امروز در رویداد بزرگ شیائومی رابط کاربری MIUI 13 امنیت و حریم خصوصی توسط خود کمپانی تایید شد. آقای لی جون، مدیر عامل و یکی از بنیان گزاران شرکت شیائومی، در رویداد 28 دسامبر از گوشی های شیائومی 12، شیائومی 12 پرو و 12 ایکس رونمایی کرد. در کنار سه گوشی و رابط کاربری جنجالی اش، شاهد رونمایی دو محصول دیگر نیز بودیم. ساعت هوشمند شیائومی مدل اس 1 و ایربادز 3 شیائومی نیز توسط این کمپانی چینی رونمایی شدند.

رابط کاربری miui13 ویژگی های حریم خصوصی را بهبود بخشیده و امنیت را به خوبی افزایش می دهد. در کنار افزایش امنیت در این رابط کاربری، به چندین دستگاه شیائومی مانند گوشی‌ها، تبلت‌ها، تلویزیون، پوشیدنی‌های هوشمند، دستگاه‌های خانگی هوشمند اجازه می دهد تا مانند قبل از دستیار صوتی XiaoAI استفاده کنند.

حریم خصوصی درMIUI 13حفظ حریم خصوصی یک نگرانی اساسی برای همه ی کاربران گوشی های هوشمند است، بنابراین شیائومی یک فرآیند تأیید سه مرحله ای را در رابط کاربری جدید خود اجرا کرده است. این رابط کاربری در مرحله ی اول تشخیص چهره و در مرحله ی بعدی واترمارک شناسه ی کاربر را میخواهد. سپس در مرحله ی سوم «محافظت از تقلب الکترونیکی» وجود دارد.

قابلیت های جدید رابط کاربری MIUI13

در حالت کلی با نصب جدیدترین رابط کاربری شیائومی، عملکرد روانی در اجرای اپلیکیشن‌ها ایجاد می شود. این رابط کاربری عملکرد مولتی تسکینگ را بهبود بخشیده و به طور هم زمان میتوانید 14 اپ را در گوشی های خود اجرا نمایید. در رابطه با تم های لایو نیز تغییراتی افزوده شده است. در ادامه به قابلیت های برجسته ی رابط کاربری miui13 شیائومی می پردازیم.

 

قابلیت تشخیص چهره در رابط کاربری MIUI 13

قابلیت تشخیص چهره، تشخیص بالاتنه ی کاربر است. درست است که کاربر صرفا برای صورت خود اهراز هویت میکند؛ اما دوربین سلفی از کمر به بالا را ضبط کرده و ذخیره می کند. بنابراین صرفا گردی صورت کاربر برای تایید تشخیص چهره کافی نخواهد بود. بایستی ساختار بدنی نیز همان باشد. این قابلیت امنیت را برای افرادی که چهره های مشابه دارند؛ بسیار کاربردی کرده است.

قابلیت «محافظت از تقلب الکترونیکی» در رابط کاربری جدید شیائومی

این قابلیت سابقه ی افراد را از تمامی وب سایت های مطرح و معتمد جمع آوری می کند. این رابط کاربری به خوبی میتواند لیستی از شماره تلفن های افراد مزاحم را نیز جمع آوری کند تا قبل از تماس، کاربر از نامطمئن بودن شماره تلفن آگاه شود.

حریم خصوصیMIUI 13

فونت جدید در رابط کاربری MIUI 13

جدیدترین رابط کاربری شیائومی دارای یک فونت جدید با نام MiSans می باشد. این فونت بسیار ساده بوده و نمایش اعداد و کلمات را به ساده ترین شکل ممکن انجام می دهد. فوت جدید در رابط کاربری MIUI13، رایگان بوده و کاربران می توانند با دریافت این نسخه، بر روی گوشی هوشمند خود نصب و اجرا نمایند.

فونت MIUI 13

تم های جدید در رابط کاربری شیائومی MIUI 13

علاوه بر فونت، نمایش رنگ ها نیز در این رابط کاربری تغییر کرده است. در رابط کاربری جدید شیائومی، نه تنها تم های جدید و والپیپر های جذاب اعمال می شود؛ بلکه ویجت ها نیز آپدیت می شود.

خبر خوب این است که تمامی گوشی های جدید شیائومی میتوانند تم های جدید رابط کاربری MIUI13 را دریافت نمایند. پس از نصب این رابط کاربری تم های جدید برای کاربران فعال می شوند. ویجت‌های زیادی نیز اضافه شده اند تا شیوه ی نمایش در صفحه ی هوم را به خوبی سامان دهند.

رابط کاربری miui13طراحی اختصاصی رابط کاربری MIUI13 برای تبلت ها

شیائومی، تبلت ها را فراموش نکرده و برای آن ها رابط کاربری MIUI13 را جداگانه طراحی کرده است. این رابط کاربری، برای نمایشگر های بزرگ به صورت اختصاصی شخصی سازی شده است. متاسفانه هنوز هیچ صحبتی از گوشی های تاشوی هواوی وجود ندارد. بنابراین مشخص نیست که رابط کاربری مذکور برای گوشی تاشوی می میکس فولد ارائه خواهد شد یا خیر!

ویجت های جدید MIUI 13به گفته ی این شرکت بیش از 3000 برنامه برای پشتیبانی این قابلیت طراحی شده است. علاوه بر آن در نسخه 13 رابط کاربری شیائومی، حرکات لمسی جدیدی در نمایشگر، مثل: کشیدن دست بر روی صفحه نمایش، تغییر اندازه ی صفحه، انتخاب یک برنامه و کشیدن برای حرکت آن درون یک پنجره ی کوچک، اضافه می شود.

زمان عرضه ی MIUI 13

رابط کاربری مذکور قررا است به زودی و برای تمامی گوشی های شیائومی مثل سری 12 شیائومی، شیائومی می 11 و تلویزیون های ردمی عرضه شود. شیائومی زیربرند های خود را فراموش نکرده است و رابط کاربری برای گوشی های ردمی و پوکو نیز منتشر خواهد شد.

لیست گوشی هایی miui 13 را دریافت میکنند

در مرحله ی اول گوشی هایی مثل شیائومی می 11 و می 11 اولترا در کنار گوشی می 11i می توانند از این رابط کاربری بهره ببرند. در کنار گوشی های شیائومی مذکور، گوشی می 11 ایکس و نسخه ی پرو نیز میتوانند این رابط کاربری را اجرا کنند. گوشی های ردمی 10 و شیائومی ردمی 10 پریم در کنار گوشی های شیائومی 11 لایت 5جی و شیائومی 11 لایت NE میتوانند از نعمت جدیدترین رابط کاربری شیائومی استفاده نماید.

اگر جزو دارندگان گوشی های ردمی نوت 8 مدل 2021 هستید؛ شما نیز منتظر دریافت این رابط کاربری باشید. علاوه بر تمامی گوشی های موبایل مذکور، شیائومی 11T و گوشی شیائومی 11T Pro نیز در دسته ی دریافت کنندگان نسخه ی 13 رابط کاربری جدید شیائومی هستند. در ادامه نیز بایستی بگوییم که گوشی های شیائومی ردمی نوت 10 و ردمی نوت 10 پرو و پرو مکس نیز از این نعمت بی بهره نخواند بود. آخرین گوشی که قرار است رابط کاربری جدید شیائومی را دریافت کند، redmi note 10 JE خواهد بود.

البته احتمال اینکه گوشی های جدیدی نیز به لیست دریافت کنندگان MIUI13 اضافه شوند، بالاست. لذا بایستی منتظر خبرهای جدیدی از این شرکت چینی باشیم.