الجی و خداحافظی از دنیای موبایل

خداحافظی غم انگیز الجی از دنیای موبایل

موبایل های خوش رنگ و لعاب الجی همیشه طرفداران خاص خود را داشته اند. همیشه از ترکیب نام الجی و موبایل انتظار دستگاهی با صفحه نمایش خیره کننده و امکانات نو آورانه را داشته ایم. دوربین های این موبایل ها نیز اگرچه مثل رقیبان کره ای یا آیفون پر سروصدا نبوده ولی همیشه کیفیت دلچسبی را ارائه می دادند. پیش از این انتظار می رفت که الجی در حال واگذار کردن بخش میانرده و پائین رده موبایل های خود به شرکت دیگری است و الجی قرار است که موبایل هایی با قابلیت رقابت در رده پرچمدار را ادامه دهد. حتی در نمایشگاه های قبلی از موبایل رول شونده خود معرفی کرد. که نوید این را به ما می داد که الجی با درصد کمی که از بازار دارد میخواهد برای رقیبان شاخ و شانه بکشد.
البته قرار بر این نخواهد بود که موبایل های الجی به این زودی ها پشتیبانی نشوند. بلکه به مرور و بسته به دستگاه مورد نظر قرار است که این پشتیبانی ها قطع شوند. پس جای نگرانی نیست . با توجه به اینکه همه ی موبایل های اخیر این شرکت از اندروید پشتیبای می کرده اند پس انتظار فرسوده شدن یا از رده خارج شدن این دستگاه ها کمی غیر منطقی بنظر می رسد.
همچنین موبایل های جدید این برند نیز طبق روال قبلی ساخته خواهند شد و قرار است تا تیر ماه تولید موبایل ها توسط این برند به صفر برسد. ابن شرکت هنوز درباره تعدیل نیرو های خود در این بخش صحبتی نکرده است.

برنامه های آینده ی الجی

برنامه های آینده ی الجی نیز جذاب بنظر می رسند. خود الجی عنوان کرد است که: ((خروج برند ال‌جی از بازار موبایل شاید برای عده‌ای ناامیدکننده باشد. ولی ما در صنعتی فعالیت می‌کنیم که تغییر و حرکت به سمت حوزه‌هایی که بیشترین منفعت را برای کارمندان و سهامداران داشته باشد اهمیت فوق‌العاده زیادی دارد. همان‌طور که برندهای محبوب دیگری پیش از ما نشان داده بودند، این رقابت بازی ارقام است، نه مسابقه محبوبیت.))
الجی تا ماه دسامبر تنها 1.7 درصد بازار را در اختیار داشت. حال قرار است که الجی انرژی خود را برای تقویت تخصص خود در حوزه موبایل صرف کند. همچنین از دیگر برنامه هایی که الجی در سر دارد توسعه فناوری هایی مانند 6G است تا بتواند رقابت قدرتمندانه تری را در سایر کسب و کار ها داشته باشد. البته پیش تر الجی خود را برای اینترنت اشیاء و خانه های هوشمند آماده کرده بود.
پیش از این نیز الجی بیان کرده بود که قرار است تا بخش موبایل خود را تا سال 2021 به سوددهی برساند ولی متاسفانه این اتفاق نیافتاد. حال باید شاهد خداحافظی یکی از خاطره انگیز ترین برند های تولید موبایل باشیم که طراحی های جذابش و همکاری های موفقش به همراه گوگل در خاطرمان خواهد ماند. برندی که با نوآوری هایش در زمینه موبایل بسیاری از تکنولوژی های موبایل امروز خود را مدیونش هستیم.
شاید این نکته دلگرم کننده باشد که امکان بازگشت الجی مانند برند هایی چون نوکیا به بازار موبایل هرچند کم ولی وجود دارد.