افشای مشخصات گوشی های پرچمدار 2021 (موتورولا برلین)

محصولات جدید موتورولا در سال 2021 با نامهای موتورولا برلین ، برلین NA ، سیرا (Pstar) و کیوتو روانه بازار خواهند شد.

 

موتورولا در حال کار بر روی جانشینان تلفن های هوشمند سری Edge و Edge+ ( کیو تو ) است که در سال گذشته به بازارهای جهانی معرفی کرده بود. مجله خبری Technik News برخی اطلاعات در مورد گوشی های امسال این برند بزرگ را منتشر کرده است‌. برای اطلاع از این مشخصات موتورولا برلین در ادامه ی مطلب با دیجی بروز همراه باشید.

 

 مشخصات گوشی های Motorola Edge Berlin , berlin NA

گوشی موبایل موتورولا برلین پرچمدار 2021 موتورولا یک نسخه ی اروپایی خواهد بود. و این در حالی است که موتورولا برلین NA با ورژن آمریکای شمالی روانه بازار خواهد شد. با این که پارت گوشی های اندروید تفاوت محسوسی با یکدیگر ندارند. این نکته نیز میتواند قابل توجه کاربران باشد.  مدل های برلین به عنوان جایگزین مدل های مارک Edge سال گذشته که با موفقیت و اقبال خوبی در بازار روبه رو بودند.

موتورولا برلین و برلین NA دارای تراشه قدرتمند اسپندراگون 778G خواهند بود. که این تراشه با استفاده از یک رام 6 یا 8 گیگابایتی کار پردازش را در این گوشی ها انجام خواهد داد. در کنار این این دو گوشی از فضای ذخیره سازی 128 یا 256 گیگابایتی بهره خواهند برد.

هر دو گوشی دارای یک دوربین جلو OmniVision OV32B40 هستند. گوشی Motorola berlin دارای یک دوربین اصلی 108 مگاپیکسلی (S5KHM2) خواهد بود، که طراحی و ساخت این دوربین توسط سامسونگ صورت گرفته است.

و قبلا نیز موتورولا از این دوربین در گوشی هوشمند Moto G60 که اخیراً  معرفی شده، استفاده کرده است. این لنز با یک دوربین 8 مگاپیکسلی (S5k4h7)، که باز هم توسط سامسونگ عرضه شده، جفت می شود که دوربین 8 مگاپیکسلی هم به عنوان دوربین فوق عریض انجام وظیفه خواهد کرد، هم به عنوان دوربین ماکرو. لنز سوم نیز یک سنسور عمق سنج 2 مگاپیکسلی (Ov02b1b) ساخته شده توسط OmniVision است، دوربین سلفی نیز در هردو گوشی  یک سنسور ۱۶ و یا ۳۲ مگاپیکسلی OmniVision خواهد بود.

گوشی موتورولا Berlin NA نیز از نظر دوربین دقیقا دارای همین مشخصات خواهد بود و در رنگهای زمرد (سبز) ، استوت (قهوه ای) و سفید عرضه خواهد شد.

 

 مشخصات فنی موتورلا  Edge Pstar پرچمدار 2021 موتورولا

در اصل موتورولا Pstar دستگاهی است که قبلاً به آن سیرا گفته می شد. شماره مدل این دستگاه XT2153 است و در رنگ های سیاه ، آبی و سفیدعرضه میشود. موتورولا Pstar با تراشه ای از شرکت کوالکام مجهز خواهد شد که با نام رمز “kona” شناخته میشود و به احتمال قریب به یقین همان تراشه ی اسنپدراگون 865 یا 870 است.

این گوشی موبایل نیز در کنار پردازنده ی خود از سه مدل رام 6،8و 12 گیگابایتی بهره خواهد برد. حافظه ی ذحیره سازی نیز در موتورولا پی استار 128 و 256 خواهد بود.

Pstar  در قسمت دوربین جلویی در ورژن چینی خود از یک دوربین  16 مگاپیکسلی OV16A1Q استفاده میکند. ولی ورژن اروپایی به لنز 32 مگاپیکسلی مجهز خواهد بود.این گوشی در قسمت دوربین عقب با یک لنز اصلی 108 مگاپیکسلی S5KHM2 ، یک لنز 16 مگاپیکسلی OV16A10 فوق العاده برای عکاسی  ماکرو و یک لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی OV08A10 عرضه میشود.

 

موتورولا اج کیوتو ارزانترین گوشی در لیست چهارگانه ی جدید موتورولا خواهد بود. که البته اطلاعات خاصی نیز از این گوشی درز نکرده است.  دوربین عقب اصلی استفاده شده بر روی این گوشی نیز همان سنسور 108 مگاپیکسلی است. ولی در لنز ماکرو و عمق سنج از لنز های ضعیفتری استفاده شده است. در موتورولا کیوتو از دوربین ماکرو 8 مگاپیکسلی و سنسور عمق سنج 2 مگاپیکسلی استفاده شده است.

در حالت کلی Motorola berlin و  Pstar میتوانند جانشین مدلهای موتورولا   Edge و Edge+ سال 2020 باشند. اما موتورولا کیوتو هم از لحاظ سخت افزاری و هم رنج قیمتی نسخه ی لایت آنها محسوب خواهد شد.

برای اطلاع کامل و دقیق از مشخصات پرچمدار 2021 موتورولا  با دیجی بروز مگ همراه باشید