ویجت آب و هوا
افزوده شدن ویجت آب و هوا به نوار وظیفه در ویندوز 11

ویجت آب و هوا به نوار وظیفه ویندوز 11 افزوده می شود!

مایکروسافت ویجت آب و هوای خود را به نوار وظیفه ویندوز 11 باز می گرداند. این قابلیت ابتدا در ویندوز 10 عرضه شده بود. این ویجت، شرایط آب و هوا را به صورت زنده در ویندوز10 نشان میداد و دسترسی به ویجت و فید اخبار را سریعا فراهم میکرد. علاوه بر این قابلیت، ویژگی voice access ویندوز 11 نیز قرار است به زودی در دسترس کاربران قرار گیرد. در ادامه توضیحات لازم را برای شما ارائه خواهیم کرد.

 ویجت آب و هوا در ویندوز 11

آماندا لانگوفسکی، رئیس Windows Insider مایکروسافت، در این باره مطالبی را توضیح داده است. طبق اظهارات وی مایکروسافت در تلاش است تا این ویجت را در بخش چپ نوار ابزار قرار دهد. همچنین با این قابلیت امکان نمایش آب و هوا به صورت زنده وجود دارد. برای باز کردن این قابلیت میتوانید تنها با نگه داشتن ماوس روی نقطه ورودی، منوی ابزارک ها را باز کنید.

ویجت آب و هواویجت آب و هوا در بخش چپ نوار وظیفه قرار میگیرد. حتی اگر صفحه نمایش خود را به صورت چپ چین تنظیم نموده باشید این ویجت به صورت یک نماد اضافی نمایش داده می شود. قابلیت weather آخرین تغییر در ویندوز 11 خواهد بود. همچنین افزودن این قابلیت در راستای تلاش های آزمایش کنندگان بر روی نمایش تاریخ و ساعت در چندین بخش مانیتور می باشد.

قابلیت voice access ویندوز 11

قابلیت دیگر در ویندوز 11 در کنار تغییرات نوار وظیفه، ویژگی دسترسی صوتی جدید ویندوز 11 است. مایکروسافت این ویژگی را صرفا برای ویندوز 11 اعلام کرده است. لانگوفسکی در این بار می‌گوید: «دسترسی صوتی، تجربه جدیدی است که به همه از جمله افراد معلولی که دارای ناتوانی‌های حرکتی هستند، امکان می‌دهد رایانه و نویسنده متن خود را با استفاده از صدای خود کنترل کنند.

ویجت آب و هواقابلیت Voice Access در ویندوز11 کارهایی مانند: باز کردن برنامه‌ها، جابه‌جایی بین آنها و فعالیت‌هایی مانند بازکردن مرورگر وب یا خواندن و نوشتن ایمیل‌ها را پشتیبانی می‌کند. پس از فعال‌سازی، می‌توانید از دستوراتی مانند open Word برای باز کردن آن استفاده کنید. همچنین قابلیت پردازش کلمه مایکروسافت باعث میشود تا برای انتخاب مواردی با گفتن «click» به سادگی بر روی موارد مورد نظر خود کلیک نمایید.

توضیحات بیشتر

به نظر می رسد که Voice Access ترکیبی از ابزارهای مختلف تشخیص گفتار مایکروسافت در ویندوز طی سال های متمادی است. هنوز مشخص نیست که چه زمانی Voice Access برای همه کاربران ویندوز 11 در دسترس خواهد بود. مایکروسافت می‌گوید ویژگی‌های جدید در آپدیت های سالانه ویندوز و یا با انتشار آپدیت های ماهانه نشان داده می‌شوند. انتظار می رود هر دو تغییر در به روز رسانی ویندوز 11 در سال 2022 ارائه شوند.