افزایش 15 درصدی گوشی های هوشمند 5G در سال 2020

بر اساس گزارش های منتشر شده تا به امروز، گوشی های هوشمند 5G در سال 2019 تنها یک درصد از بازار گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده بودند که تاکنون که تنها قریب به 60 روز از سال 2020 گذشته است، گوشی های هوشمند 5 جی 15 درصد از بازار را به دست گرفته اند. در واقع تا به حال با رشدی 10 برابری در حوزه مواجه شده ایم. کن هایرز، مدیر استراتژی آنالیتیکس، گفت: “حمل و نقل جهانی گوشی های هوشمند 5G از 19 میلیون دستگاه در سال 2019 به 199 میلیون در سال 2020 تبدیل شده است. بخش فناوری 5G سریعترین رشد صنعت گوشی های هوشمند در سال جاری است. پیش بینی می شود که در سال 2020، قریب به 200 میلیون گوشی هوشمند 5G وارد بازار شود. با این حال بعضی از تحلیل گران معتقد هستند که این تعداد نیز به خاطر ویروس کرونا کاهش پیدا کرده است و اگر مشکلات در عرضه و حمل و نقل از بین می رفت، به احتمال زیاد تعداد بیشتری از گوشی های هوشمند 5G در بازار وجود خواهد داشت. تا به الان کشورهای هند و اندونزی به عنوان دو بازار مهم در پذیرش گوشی های دارای فناوری 5G عقب مانده اند زیرا انتظار نمی رود حداقل تا یک سال دیگر شبکه های 5G در این کشورها به صورت انبوه راه اندازی شود.

ویل پتری اوکوناهو، مدیر دانشیار استراتژی آنالیتیکس، افزود: “چین، ایالات متحده، کره جنوبی، ژاپن و آلمان تاکنون بزرگترین بازار گوشی های هوشمند 5G را به خود اختصاص داده اند.” نیل ماوستون، مدیر اجرایی استراتژی آنالیتیکس، افزود: صنعت جهانی گوشی های هوشمند 5G به سرعت در حال رشد است، اما ترس مداوم ویروس کرونا و رکود اقتصادی بعدی باعث افزایش تقاضای 5G در سال جاری خواهد شد. شیوع کرونا در حال حاضر تولید گوشی های هوشمند در آسیا را مختل کرده است، زنجیره های عرضه را با مشکل مواجه کرده است. نیمه اول سال 2020 برای صنعت 5G بسیار ضعیف تر خواهد بود، اما اگر ویروس کرونا تحت کنترل قرار بگیرد، انتظار داریم که در نیمه دوم سال شاهد بازگشت جدی این گوشی ها به بازار باشیم. ”

اپراتورهای انگلستان اکنون پوشش 5G را در بیشتر مناطق راه اندازی کرده اند و به شما امکان دسترسی به سرعت های فوق العاده و پهنای باند اضافی را می دهند. طبق گزارشی کامل، فروش جهانی گوشی های هوشمند 5G برای 88 کشور، توسط سرویس دستگاه های نوظهور تجزیه و تحلیل (EDT) رقم خورده است. بعضی اوقات فناوری جدید می تواند مدتی طول بکشد تا بتواند توده ی مردم را به سمت خود بکشاند، اما خوشبختانه به نظر می رسد که در مورد 5G اینگونه نباشد. در ادامه لیستی از گوشی های 5G در سال 2020 را که تاکنون به بازارهای جهانی عرضه شده اند را به شما ارائه می دهیم: سامسونگ سری S20 ، سامسونگ گلکسی S10 5G، سامسونگ گلکسیA90 5G، شیائومی می میکس 3 5G، سامسونگ گلکسی نوت 10 پلاس 5G