پنج راهکار برای افزایش عمر باتری گوشی‌های هوشمند
پنج راهکار برای افزایش طول عمر باتری گوشی

آیا از شارژ تلفن همراه خود چند بار در روز خسته شده اید؟ اگر مواردی را که روی عمر باتری گوشی تاثیر گذار هستند را رعایت کنید تا حد زیادی مشکل شما حل خواهد شد.

زندگی ما حول یک ابزار کوچک می‌چرخد که به ما این امکان را می‌دهد که بیشتر کارهایمان را در کوتاهترین زمان انجام دهیم. با چنین شرایطی زمانی که پاوربانکی همرا خود نداریم و باتری گوشیمان تمام می‌شود بسیاری از کارهایمان ناقص خواهدماند.

در ادامه به بررسی 5 موردی می‌پردازیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید.

1- اجازه ندهید باتری گوشی شما به صفر برسد

وقتی که میزان شارژ باتری گوشی شما به 20% رسید،  قبل از اینکه درصد آن به صفر برسد هرچه زودتر آن را به شارژر متصل کنید. اگر باتری تعداد دفعات بیشتری کاملا خالی شود به مرور زمان حالت پشتیبانی خود را از دست می‌دهد و سریع‌تر از همیشه تخلیه می‌شود.

2- در حالت شارژ 90% گوشی را از شارژ بکشید

پنج راهکار برای افزایش عمر باتری گوشی‌های هوشمند

لزومی ندارد که همیشه باتری را تا 100% یعنی حداکثر ظرفیت شارژ کنید. سعی کنید گوشی را در حالت شارژ 90% از پریز بکشید چراکه امکان شارژ بیش ازحد یا گرم شدن زیاد گوشی را به صفر می‌رساند و همین عامل باعث افزایش طول عمر باتری گوشی شما می‌شود.

3- حالت ذخیره انرژی

برخی از کاربران حالت ذخیره انرژی را دوست ندارند ولی فعال کردن این حالت باعث می‌شود تا گوشی شما از مصرف باتری برای موارد غیرضروری جلوگیری کند. بهتر است وقتی که کاربران با گوشی خود گیم بازی می‌کنند یا از گوشی به حالت مولتی تسکینگ استفاده می‌کنند، حالت ذخیره انرژی فعال باشد تا بتواند مدت زمان بیشتری روشن بماند.

4- استفاده از شارژرها و کابل‌های اصل و معتبر

استفاده از شارژ و کابل‌های در دسترس و ارزان ممکن است خوب به‌نطر برسد، اما اثرات مخرب زیادی بر طول عمر باتری در طول زمان خواهد داشت. پس به خرید شارژر و کابل اصل و با کیفیت بسیار توجه کنید.

5- پاک کردن اپلیکیشن‌های غیرضروری

بیشتر برنامه‌ها بدون اینکه کاربر اطلاعی داشته باشد در پس زمینه گوشی فعال بوده و از باتری استفاده می‌کنند. به همین جهت توصیه می‌شود برنامه‌های غیر ضروری که دیگر مورد نیاز نیستند از گوشی پاک شوند.

آیا شما موارد گفته شده را رعایت می‌کنید؟ اگر راهکار دیگری برای افزایش طول عمری باتری دارید برای ما بنویسید.