حریم خصوصی توییتر
افزایش امنیت حریم خصوصی توییتر با آپدیت جدید

سیاست جدید توییتر در رابطه با ارتقا امنیت حریم خصوصی افراد

توییتر با در پیش گرفتن سیاست جدیدی امنیت حریم خصوصی افراد را ارتقا داد. آپدیت حریم خصوصی توییتر از اشتراک گذاری عکس ها و ویدیوهای خصوصی افراد بدون اجازه ی آن ها ممانعت می کند. با این سیاست، کاربران دیگر نمی توانند به راحتی عکس، فیلم، اطلاعات شخصی و یا آیدی کاربران دیگر را منتشر کنند. همچنین طبق سیاست جدید توییتر، کاربران از انتشار اطلاعات خصوصی افراد مانند: شماره تلفن، آدرس و آی دی نیز منع شده‌اند.

منظور از اطلاعات شخصی افراد چیست؟

اطلاعات خصوصی افراد می تواند شامل: آدرس منزل، اطلاعات موقعیت فیزیکی، عکس مدارک هویتی، اطلاعات تماس، اطلاعات حساب بانکی و سایر اطلاعات شخصی مثل داده های بیومتریک یا سوابق پزشکی می باشد.

علت تغییر سیاست حریم خصوصی توییتر چه می‌باشد؟

کاربران همواره از افشای اطلاعات شخصی خود در شبکه های اجتماعی واهمه دارند. توییتر با استفاده از این سیاست از سو استفاده ی افراد و بروز رعب و وحشت از افشای اطلاعات ممانعت می کند.

حریم خصوصی توییتر

شرکت توییتر در این باره می گوید: با وجود این که سوء استفاده از اطلاعات خصوصی افراد بر روی همه تاثیر منفی می گذارد اما بیشترین تاثیر منفی آن بر روی زنان، فعالان اجتماعی، مخالفان و اعضای جوامع اقلیت در جامعه می باشد. با سیاست جدید از این پس، توییتر در صورتی که گزارشاتی مبتنی بر افشای حریم خصوصی افراد دریافت کند به شدت با آن برخورد خواهد کرد.

همچنین توییتر در ادامه می گوید: در صورتی که هر شخص حقیقی یا یکی از نمایندگان ما اطلاعاتی مبتنی بر شکابت افراد از انتشار عکسی که قصد انتشارش را نداشتند، فاش شود؛ سریعا این عکس توسط خود توییتر پاک خواهد شد.

چه افرادی از این قاعده مستثنی می باشند؟

طبق گفته ی توییتر، برخی افراد اکانت عمومی دارند ولی توییت هایی در راستای نفع عمومی منتشر می کنند. همچنین ممکن است برخی افراد با اکانت های شخصی نیز در راستای کمک به بحران سایرین توییت هایی منتشر کنند. این توییت ها و عکس ها با وجود این که سیاست اخیر توییتر را نقض می کنند، پاک نخواهند شد. زیرا این عکس ها با هدف کمک به آن شخص انجام گرفته است.