اضافه کردن دارک مود در سیستم عامل های مختلف و اینستاگرام

چگونه از تم تاریک استفاده کنیم؟

یکی از قابلیت هایی که در نسخه های جدید اینستاگرام به آن اضافه شده است قابلیت دارک مود یا همان حالت تاریک است. این قابلیت به اینستاگرام شما ظاهر جدیدی می دهد. حالت تاریک باعث می شود تا نور کمتری به چشمان شما برسد. که این موضوع تاثیر زیادی در سلامت چشمان شما دارد. همچنین از مزایای دیگر این حالت می توان به مصرف کمتر باتری در هنگام استفاده از اپ اشاره کرد. حالت تاریک چندی است که در سیستم عامل های مک او اس، ویندوز، اندروید و iOS استفاده می شود که ظاهر مدرن تری را ارائه می دهد. البته ناگفته نماند که این قابلیت برای دستگاه هایی که از صفحه نمایش OLED یا AMOLED استفاده می کنند بسیار مناسب تر است. همچنین مصرف را به حداقل می رساند که در مقاله مربوط به پنل ها بصورت کامل توضیح داده ایم.
برای آموزش فعال کردن دارک مود در دیوایس های مختلف و اپلیکیشن اینستاگرام با دیجی بروز مگ همراه باشید.

آموزش راه اندازی دارک مود

Mac OS

این قابلیت جذاب برای دستگاه های پشتیبانی کنننده از مک او اس اپل با آپدیت Mojave برای مک او اس معرفی شد که بسیار عالی عمل می کند. بریم سراغ راه اندازی این قابلیت.
منوی Apple را انتخاب کرده و پس از آن بر روی System preference در منوی General کلیک کنید و پس از آن بر روی یکی از گزینه های موجود انتخاب می کنیم. توضیح آنها به شرح زیر است:
1. حالت روشن کلاسیک یا همان light
2. حالت تاریک یا همان Dark Mode
3. حالت خودکار که در آن مک شما بصورت هوشمند در روز حالت روشن را نمایش داده و در شب شاهد حات تاریک یا همان دارک مود خواهید بود. این قابلیت در Mac OS Catalina موجود است.

Windows

برای استفاده از حالت تیره می بایست از ویندوز 10 استفاده کنید. روش فعال کردن آن بسیار راحت است. برای شروع بر روی Desktop راست کلیک کرده و سپس گزینه ی Personalize را انتخاب می کنیم. پس از آن در بخش Color می توانید در منوی Choose Your Color می توانید گزینه ی Dark رو انتخاب کنید. البته مایکروسافت برای ویندوز قابلیت کاستوم را هم قرار داده تا بتوانید حالت پیشفرض ویندوز و اپلیکیشن های زیر مجموعه را بصورت جداگانه در حالت تاریک استفاده کنید.

Android

در اکثر دستگاه های اندرویدی حالت دارک مود در تنظیمات دستگاه قرار دارد. که می توان آن را در بخش نمایش و سپس انتخاب حالت تاریک در بخش تم دستکاه یافت. البته ممکن است در نسخه اندروید های مختلف برند ها این قابلیت جابجا شده باشد. ولی شما می توانید که آن را پس از گشت و گذاری کوتاه آن را بیابید. البته در موبایل های هواوی یا دیوایس های این شرکت که از اندروید استفاده می کنند بخش حالت تاریک در منوی بالای صفحه قرار دارد. پس از پائین کشیدن صفحه نمایان می شود و آیکون آن در این قسمت قرار دارد. بعد از انتخاب آن به منوی تنظیمات باتری وارد می شوید.

iOS

در این سیستم عامل بصورت بسیار ساده به بخش تغییر دارک مود وارد می شویم. بخش کنترل سنتر را با بالا کشیدن صفحه باز می کنیم. کلید کنترل روشنایی را نگه دارید تا منوی تم پدیدار شود. حال می توانید بر روی گزینه دارک مود ضربه بزنید تا گوشی آیفون شما به حالت دارک مد تغییر کند.

Instagram

اگر از نسخه های جدید اینستاگرام استفاده می کنید پس از اینکه حالت پیشفرض دستگاه را تاریک می کنید اینستاگرام شما نیز بصورت خودکار به حالت تاریک می رود. ولی اگر از اندروید های قدیمی تر استفاده می کنید ما راه دیگری را به شما پیشنهاد می کنیم. برای دسترسی به تم تاریک می بایست سه خط گوشه بالای صفحه در بخش پوروفایل اپلیکیشن اینستاگرام خود را باز کنید و پس از آن تنظیمات را انتخاب کنید. پس از پایین کشیدن صفحه نمایش در بخش Theme گزینه دارک را انتخاب کنید.