گلکسی زد فولد 4
از گلکسی زد فولد 4 چه میدانیم

از گلکسی زد فولد 4 چه میدانیم

همان طور که میدانید تا کنون فقط شایعات محدودی در مورد گلکسی زد فولد 4 منتشر شده است. در حال حاضر سامسونگ هیچ ویژگی یا مشخصه ای را رسما تایید نکرده است. با این حال امیدواریم سامسونگ مولفه های جدیدتری را نظیر اسلات اختصاصی قلم S pen و دوربین های پیشرفته تر را در این گوشی پیاده کند. به گفته یکی از مشاوران کمپانی سامسونگ، گلکسی زد فولد 4 با نمایشگری بزرگتر و دوربین زیر نمایشگر پا به عرصه رقابت در بین گوشی های تاشو خواهد گذاشت!  کانسپت‌ های تاشو سامسونگ در نمایشگاه CES 2022 به ما سر نخ هایی در مورد این گوشی خواهد داد.

تاریخ انتشار احتمالی گلکسی زد فولد 4

اطلاعات فاش شده تا کنون و حدس و گمان های ما تا به این لحظه مطابق یکدیگرند. اگر به خاطر داشته باشید دو نسل آخر Galaxy Z Fold در اواخر تابستان / اوایل پاییز و Z Fold 3 در ماه آگوست عرضه شد. به همین سبب انتظار میرود این گوشی نیز تاریخ عرضه مشابهی داشته و در پایان آگوست یا اوایل سپتامبر راهی بازار شود.

قیمت Galaxy Z Fold 4

افشاگر معروف کره ای، yeux1122 در سایت کره ای Naver منتشر کرده است که این گوشی نسبت به گوشی های تاشوی ما قبل خود قیمتی پایین تر خواهد داشت. جالب است بدانید که Galaxy Z Fold 2 در سال 2020 با قیمتی معادل 1999دلار عرضه شد. پس از آن گوشی گلکسی Z Fold 3 حدود 200 دلار ارزان تر و با قیمت 1799 دلار راهی بازار شد. از این رو پیش بینی میشود امسال نیز شاهد کاهش 200 دلاری قیمت این گوشی باشیم. اگر این امر درست از آب در بیاید، گلکسی زد فولد 4 با قیمتی برابر با 1599 دلار عرضه خواهد شد! ظاهرا سامسونگ با این اقدام خود سعی میکند که کاربران را به سمت استفاده از گوشی های تاشو سوق دهد.

گلکسی زد فولد 4

طراحی گلکسی زد فولد 4

همچنان انتظر میرود سامسونگ هنگام ساخت Z Fold 4 به فرمول اصلی Z Fold 3 پایبند باشد. با این حال برخی از تغییرات قبلاً توسط یک افشاگر گزارش شده است. مطابق با خبری که در وبلاگ کره ای Naver منتشر شده است، سامسونگ در حال بررسی راه هایی برای کاهش وزن گوشی با بازسازی لولا و بهبود ضد آب و ضد گرد و غبار است. طبیعتا یک گوشی تاشو که سبک تر بوده و در مقابل آب و گرد و غبار مقاوم تر باشد، ایده آل به نظر میرسد.

شایعه ای دیگر مبتنی بر آن است که گوشی گلکسی زد فولد 4 اسلات اختصاصی برای قلم S Pen نخواهد داشت. این امر تا حدودی نا امید کننده به نظر میرسد. چرا که یکی از شکایت های اصلی پیرامون گلکسی زد فولد 3 عدم وجود این شکاف قلم بود که انتظار میرفت سامسونگ فکری به حال آن بکند!

گمانه زنی های دیگر گویای آنند که نمایشگر زد فولد 4 بزرگتر از پیش طراحی خواهد شد. البته، اگر سامسونگ تصمیم بگیرد که فرمت تا شدن شبیه به کتاب را کنار بگذارد، مدل های دیگری هم برای تا شدن وجود دارد. کانسپت های CES 2022 نمایشگر سامسونگ دارای سه ایده برای گوشی های تاشو دستی هستند. دو مورد از آنها از طراحی s-fold برای ایجاد سه پنل به جای دو استفاده می کنند. در مدل دیگر نیز عرض صفحه به درخواست کاربر قابل ارتقا است.

دوربین های Samsung Galaxy Z Fold 4

همان طور که دیدیم، گلکسی زد فولد 3 تغییر بزرگی را نسبت به گوشی های قبلی سامسونگ ایجاد کرد. این تغییر بر استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر معطوف بود. انتظار ما بر این است که سامسونگ امسال هم با افزودن دوربین زیر نمایشگر دوم به صفحه نمایش ثانویه این گوشی، روی این موضوع کار کند. با این حال، دوربین زیر نمایشگر یکی از نقاط ضعف گلکسی زد فولد 3 بود، بنابراین پیش از اینکه یک دوربین زیر نمایشگر دیگر به این گوشی اضافه شود، بهبود آن در اولویت قرار دارد.

گلکسی زد فولد 4

باتری زد فولد 4

یک گمانه زنی پیرامون منبع انرژی این گوشی، حاکی از آن است که سامسونگ باتری این گوشی را دقیقا همانند باتری گلکسی زد فولد 3 حفظ خواهد کرد. یکی از معایب گوشی های تاشو این است که با وجود باتری مشابه سایر گوشی ها، صفحه نمایشی بزرگتر دارند. از این رو مصرف باتری بالاتر بوده و آن مقدار باتری نمیتواند کاربر را ساعات طولانی همراهی کند. اگر سامسونگ ظرفیت باتری را تغییر ندهد، بایستی با بهینه تر کردن سایر قسمت های گوشی، شارژدهی را تا حدودی ارتقا دهد.

با این حال از آنجایی که تا زمان رونمایی و عرضه این گوشی فاصله زیادی داریم، نمیتوان به شکل قطعی در مورد آن اظهار نظر کرد. بی شک در آستانه رونمایی این محصول اطلاعات گسترده تری از آن افشا خواهد شد. مجله خبری فروشگاه آنلاین دیجی بروز نیز هر گونه اطلاعات تکمیلی در این خصوص را در اختیار شما همراهان همیشگی قرار خواهد داد.