از بین رفتن اطلاعات کاربران شیائومی این بار جنجالی به پا کرد!
از بین رفتن اطلاعات کاربران شیائومی این بار جنجالی به پا کرد!

دامنه شایعات در خصوص برندها همیشه داغ است و این بار نوبت به شیائومی می رسد که پاسخگوی یک اتهام باشد.

همیشه وجود برخی از شایعات و اتهامات می تواند تغییرات بزرگی را در زندگی به وجود آورد، بنابراین می توانیم به این نکته اشاره نماییم که باید پاسخ آنها را دارد. این بار نوبت به شیائومی میرسد که اطلاعات موجود را ارائه  دهد و این اتهام را از خود بردارد. در این اتهام بزرگ به مووع مهم از بین رفتن اطلاعات کاربران اشاره شد ه است. در صورتی که اگر صحیح باشد می تواند فروش این برند را بسیار کاهش دهد.

زمانی که ما به یک برند اعتماد میکنیم و آن را مبنای کار خود قرار می دهیم در حقیقت به این موضوع توجه داشته ایم که اطلاعات ما محفوظ است. این در امنیت بودن تمامی اطلاعات می تواند بسیار مهم تلقی شود. همه ی ما فضایی بسیار شخصی داریم که نیاز است تا از آن کمک بگیریم. در صورتی که اطلاعات مهم ما در این فضا از بین برود دیگر امیدی برای استفاده باقی نمی ماند زیرا یک رصدکننده وجود دارد.

فضایی که این اطلاعات از آن منتشر می شود در حقیقت در داخل مرورگرها خواهد بود. تمامی داده های موجود از این طریق از دسترس خارج می شوند. حتی برخی از اطلاعات موجود در پوشه اسناد شما هم به چنین ترتیبی از دست خواهد رفت. یک محقق توانسته تا اطلاعاتی از این قبیل را به دست آورد.

نام این محقق گابی سرلیک بوده که در واقع این شخص تمامی اطلاعات موجود را از روی گوشی با نام ردمی نوت 8 شیائومی بررسی و سپس به این نتیجه رسیده است که که فعالیت های پنهان آن از آنچه نشان داده شده بیشتر خواهد بود.

سرورهایی را در دو نقطه مختلف بررسی نموده اند. تمامی اطلاعات دریافتی از آنها به صورت جزئی مورد آنالیز قرار گرفته تا صحت این ادعا مشخص شود. بر اساس یافته های موجود تمامی آنچه که کاربران بر روی سایت انجام می دهند قابل دریافت خواهد بود. از جمله ی آن می توانیم به سایت علی بابا اشاره نماییکه اطلاعات مختلف یک کاربر را ارسال نموده است. در حالی که نباید اینگونه باشد.

 در هر شرایطی یک گوشی باید بتواند امنیت سایبری خود را حفظ کند. اما متأسفانه از برند شیائومی چنین قابلیتی دریافت نشده است. این می تواند یک حریم شخصی را تحت فشار قرار داده و اطلاعات را فاش نماید. این اطلاعات بخصوص در کشو ر بزرگ چین دسترسی بیشتری هم دارد.

 این محقق به دو صورت ارزیابی خود را در مان سرچ کردن انجام داد. یکبار ه صورت عادی جستجو خود را انجام داده و بار دیگر جستجو را بر اساس حالت ناشناس آغاز نمود. در هر دو حالت کلماتی که سرچ می شود کاملا مشخص می باشد. تمامی این تحقیقات با اسناد موجود هستند و این محقق بر روی چند مرورگر و سرور جهانی هم این کار را انجام داده است.

با توجه به سودی که اخیراً برای شیائومی قابل دسترس بوده این اتهام می تواند تغییرات بسیاری را به وجود آورد که جبران پذیر نیست.