هدست AR/VR اپل
احتمال عرضه هدست VR/AR اپل در سال 2022

احتمال عرضه هدست VR/AR اپل در سال 2022

ظاهرا اپل در نظر دارد با تولید و عرضه هدست VR/AR (واقعیت مجازی و واقعیت افزوده) شگفتی دیگری را به کاربران هدیه دهد! خود کمپانی اپل در راستای تولید هدست VR/AR خود هیچ بیانه رسمی ای صادر نکرده است. بلکه رندرهای این هدست توسط هنرمندی به نام Ian Zelbo از طریق توییتر منتشر شده است. در حقیقت این هدست میتواند با صفحه نمایشی با وضوح بالا و بلندگوهای پیشرفته، تجربه ای فراگیر برای کاربران به ارمغان بیاورد. هدف این هدست این است که تمایز دنیای مجازی از دنیای واقعی را برای کاربر، غیر ممکن کند!

به گفته تحلیل گر مشهور اپل، مینگ چی کو، اپل میتواند هدست VR/AR را تا پایان سال 2022 عرضه کند. آقای کو در گزارشی در 9to5Mac اظهار داشت که این هدست میتواند بدون جفت شدن با گوشی های آیفون کار کند و طیف گسترده ای از دیوایس ها را پشتیبانی کند. اگر این امر درست از آب دربیاید، اتفاق بسیار مثبتی را شاهد خواهیم بود. ظاهرا پردازنده این هدست در سطح مک بوک های اپل قدرتمند خواهد بود! او اظهار داشت که این هدست با دو پردازنده راه اندازی خواهد شد. پردازنده رده بالاتر قدرت محاسباتی مشابه M1 خواهد داشت، در حالی که پردازنده پایین ‌رده وظیفه محاسبات مربوط به حسگر را بر عهده دارد.

هدست AR/VR اپل

جزئیات بیشتر

هدست واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده اپل ممکن است در اواخر سال 2022 وارد بازار شود. با این حال در سال 2019 اپل موفق به ثبت حق اختراع یک هدست واقعیت افزوده شده است. مطابق این حق اختراع ثبت شده، طرح یاد شده، دارای سیستم نمایشگر مجهز به سنسور بوده و از مجموعه ای از دوربین ها به منظور ردیابی و نقشه برداری محیط خارجی بهره برده است. میتوان گفت این تقریبا مشابه چیزی است که در برندهایی نظیر HTC و Oculus تا کنون دیده ایم. با این حال حق اختراع ثبت شده برای اپل، دارای حسگرهای گسترده تری در داخل هدست است؛ که برای ردیابی چشم ها، ابروها، فک پایین و حالت سر و … کاربرد دارد.