آیفون 15 پرو
احتمال عرضه آیفون 15 پرو با سیم کارت الکترونیکی در سال 2023

گوشی آیفون 15 پرو در سال 2023 ممکن است بدون اسلات سیم کارت عرضه شود

طبق گزارش یک منبع برزیلی، گوشی آیفون 2023، که ما از آن با عنوان آیفون 15 پرو یاد می کنیم، ممکن است شیار فیزیکی سیم کارت را کنار بگذارد. اگرچه آیفون 13 و 13 پرو به شما امکان استفاده همزمان از دو سیم‌کارت را می‌دهند؛ اما دارای اسلات نانو سیم‌کارت نیز هستند. این موضوع می‌تواند در سال 2023 تغییر کند؛ زیرا منبع مذکور می‌گوید که آیفون 15 پرو تنها با eSIM یا همان سیم کارت های الکترونیکی سازگار خواهد بود. ظاهرا اپل در حال همکاری با یک شرکت انگلیسی برای اجرای این امر است.

آیا قرار است Iphone 15 pro بدون شیار سیم کارت فیزیکی راهی بازار شود؟

از آنجایی که این منبع مذکور چندان معتبر به نظر نمیرسد؛ لذا بهتر است بدانید این خبر صرفا یک احتمال خواهد بود. با این اوصاف، بارها شنیده‌ایم که اپل قصد دارد گوشی های آیفون خود را بدون اسلات فیزیکی روانه ی بازار کند. بنابراین ممکن است که این اقدام اپل در جهت تحقق هدف مذکور باشد.

آیفون 15 پروگزارش اخیر حاکی از آن است که این شرکت در حال کار بر روی دستگاه های شارژ بی سیم نیز می باشد. همچنین گفته می شود؛ غول فناوری کوپرتینیویی در حال کار بر روی راهیست تا بتوان اطلاعات از دست رفته‌ی این گوشی ها را بدون نیاز به پورت بازیابی نمود.

سیمکارت های الکترونیکی چه نوع سیم کارتی هستند؟

سیم کارت های eSIM جدیدترین فرمت در سیم کارت ها می باشد. eSIM از نظر ظاهری شبیه سیم کارت نبوده بلکه به عنوان یک چیپست درون گوشی و یا ساعت های هوشمند قرار میگیرند. این سیم کارت ها به علت چیپست بودن، قابل تعویض نمی باشند.

iphone15pro

سخن آخر

بهتر است بدانید اپل قبلا اعلام کرده بود که گوشی های آیفون XS و XS Max نیز میتوانند از سیم کارت های الکترونیکی پشتیبانی کنند. البته این قابلیت در کنار سیم کارت های فیزیکی میتوانست وجود داشته باشد. لذا احتمال می رود تا زمان عرضه ی آیفون 15 پرو باز هم شاهد پشتیبانی از هر دو سیم کارت باشیم. با توجه به اینکه تا سال 2023 زمان زیادی در راه است؛ نمیتوان با خیالی آسوده به شایعات اتکا نمود.