آی او اس 14 و تغییرات در مشاهده ویدئوها
آی او اس 14 و تغییرات در مشاهده ویدئوها

در حقیقت یکی از بهترین تغییراتی را که می توانیم پس از به روزرسانی آی او اس 14 از آن مثال بزنیم به تغییر در وضعیت مشاهده ویدئوهای یوتیوب نسبت داده اند.

هرچه کیفیت تماشای یک ویدئو بتواند گسترده تر و در حقیقت باکیفیت بالاتری باشد در نهایت مخاطبان زیادی را به خود جذب خواهد کرد. ما چندین نوع مختلف از ویدئوها را داریم که یکی از بهترین های آن را به ویدئوهای یوتیوبی با کیفیت 4K  نسبت می دهند. کیفیت بالای چنین ویدئوهایی کوچک ترین جزئیات را به شما نمایش می دهند تا دون افت کیفیت آن را مشاهده نمایید.

به روز رسانی مربوط به آی او اس 14

در حقیقت این به روزرسانی می تواند خصوصیات متنوعی را نشان دهد. ویدئوها در یوتیوب با کیفیت نسبتاً بالایی وجود دارد که 21060 بالاترین آنها به شمار می رود. این نسخه ی به روز شده در حالت بتا دیده می شود که نسخه ی مربوطه در حالت بتای آن برای اولین بار است که به بازار راه یافته و پس از اجرا شدن با خصوصیات آن آشنا خواهید شد.

مشکلات و محدودیت های فیلم های یوتیوب

در واقع کیفیت موجود برای این ویدئو به تنهایی برای آیپد و همچنین گوشی های تلفن همراه قابلیت دسترسی دارند. این سیستم عامل آی او اس با نسخه 14 هم در گوشی ها و هم در تبلت قابل اجراه می باشد. ویدئوهای یوتیوبی می توانند دو کدک را از خود نشان دهند تا با کمک آن فعالیت دوباره را ایجاد نمایند. در ابتدا باید به AVC1 و  سپس به VP9 اشاره نماییم. تنها زمانی که کدک VP9 باشد می تواند در همه ی کیفیت ها و فریم ها دسترسی داشته باشد. بنابراین در تمام گوشی ها قابل دسترس است.

ویدئوهایی که به صورت انکد شده مشاهده می شوند تنها با AVC1 هستند که می توانند به صورت 1080p  به همراه نرخ فریمی ۶۰ در ثانیه مشاهده شوند. برای دسترسی به این فیلم ها مرورگرهایی خاص همانند سافاری به صورت مک بوکی یا تلویزیون اپلی قابلیت نمایش را ایجاد خواهند کرد. البته تنها زمانی که  1080p کیفیت را دارا باشد می توان آن را مشاهده کرد. با کمک دو مرورگر کروم و همچنین فایرفاکس قابلیت هایی را مشاهده می کنید که این فیلم ها هم قابل نمایش هستند.

 در صورتی که کلیپ بوردی وجود داشته باشد توسط این گوشی قابل هشدار خواهد بود. 

قابلیت نمایش ویدئوهای خاص

تنها زمانی می توانید این ویدئوها را مشاهده کنید که در واقع در ابتدا شما گوشی خود را از نظر پیروی بررسی نمایید. اگر تأیید شده باشد قبلیت نمایش وجود دارد. در غیر این صورت آیپدها نمی توانند این ویدئوها را نمایش دهند.