آیپد 15 اینچی اپل
آیپد 15 اینچی اپل که می تواند جایگزین لپتاپ اپل شود، در راه است!

به زودی قرار است آیپد 15 اینچی اپل راهی بازار شود!

به نقل از مارک گورمن، گویا اپل قرار است آیپد 15 اینچی خود را به زودی روانه ی بازار کند. جدیدترین تبلت اپل میتواند جایگزین تبلت ها شود؛ چرا که نمایشگری بزرگ خواهد داشت. در ادامه به جزئیات این خبر می پردازیم.

آیا اپل قرار است آیپد خود را در آینده جایگزین تبلت ها کند؟

به گفته ی مارک گورمن از خبرگزاری بلومبرگ، بله این احتمال بسیار زیاد است. اپل با کار بر روی آیپد 15 اینچی خود قرار است با Echo Show 15 آمازون رقابت نماید. مارک گورمن در آخرین خبرنامه ی خود در Power On به این موضوع می‌پردازد. وی اظهار میکند که اپل تاکنون نمایشگری هوشمند به اندازه ی Echo Show 15 آمازون ارائه نکرده است؛ لذا با این آیپد، اپل قرار است با آمازون رقابت داشته باشد.

وی در این خبر خاطر نشان نمود که طبق گفته‌های Consumer Intelligence Research Partners، اپل تنها 5 درصد از بازار اسپیکرهای هوشمند را در اختیار دارد. این درحالی است که دو رقیب وی یعنی آمازون و گوگل 69 توانسته اند 25 درصد از فروش را به خود اختصاص دهند.

آیپد 15 اینچی اپلمارک گورمن در ادامه گفته است که اپل به خوبی می داند که برای موفقیت فروش محصولات خود بایستی به صورت جهانی محصولات خود را به فروش برساند، اما اپل تاکنون در رابطه با تولید محصولات و لوازم خانگی اقدامی ننموده است. در حالی که رقبای وی یعنی آمازون و گوگل در این عرصه پیشگام هستند.

البته اپل با تولید آیپد 15 اینچی خود میتواند به خوبی از آمازون برتری یابد. البته گورمن می گوید: در صورتی که اپل قدم در راه تولید لوازم خانگی نیز بگذارد می تواند با رفع ایرادات آمازون یعنی طراحی های با ضخامت بالا و دوربین های ضعیف را رفع نموده و از رقیبش پیشی بگیرد. این شرکت کوپرتینیویی در رابطه با بخش نرم افزاری نیز از رقیبش یعنی آمازون جلوتر است؛ زیرا برای تبلت های خود اپ استور در نظر میگیرد.

آیا ممکن است آیپد 15 اینچی اپل به عنوان یک نمایشگر خانگی راهی بازار شود؟

مارک گورمن در این باره حدس هایی می زند. از نظر وی احتمال قوی وجود دارد تا اپل این بار در تولید آیپد 15 اینچی خود، گزینه های نرم افزاری و سخت افزاری خاصی تعبیه نماید تا بتوان از این آیپد به عنوان نمایشگر خانگی نیز استفاده کرد.

آیپد 15 اینچی اپلوجود قابلیت نرم افزاری Home در آیپد 15 اینچی اپل به همراه قابلیت ثابت ماندن در محیط می تواند به راحتی آیپد مذکور را مناسب کاربری خانگی نماید. البته Ipad 15 inch اپل می تواند به عنوان لپ تاپ نیز مورد استفاده قرار گیرد و قابل حمل نیز باشد.

چالش های اپل در تولید آیپد 15 اینچی اپل

سازنده ی آیفون با چالش هایی بسیار برای تولید این سبک از تبلت ها رو به روست. اگر این غول فناوری بخواهد نمایشگری بزرگ با قیمت مناسب تولید کند؛ باید از کیفیت و قابلیت های خاص چشم پوشی نماید زیرا با حفظ این قابلیت ها، قیمت آیپد 15 اینچی وی گران خواهد شد. این احتمال نیز وجود دارد تا اپل از قابلیت های خاص در این تبلت چشم پوشی نکند و محصولی با قیمت بالا روانه ی بازار نماید.

چالش دوم برای اپل حفظ دستیار Siri است. اپل در طراحی آیپد مذکور بایستی به گونه ای عمل کند تا دستیار معروف سیری را به منظور انجام اقدامات اضافی، همچنان محفوظ دارد.