مک بوک پرو با صفحه نمایش OLED
آیپد پرو و مک بوک پرو اپل به نمایشگر OLED مجهز میشوند

آیپد پرو و مک بوک پرو اپل به نمایشگر OLED مجهز میشوند

گزارش جدید از The Elec گویای آن است که اپل مدل های آیپد پرو و مک بوک پرو را با نمایشگر های OLED دو پشته ‌ای معرفی خواهد کرد. این نمایشگر ها دارای دو لایه دیودهای ساطع کننده نور هستند. به همین سبب باعث روشنایی دو برابری صفحه نمایش میشوند. به نظر میرسد این امر با شایعات قبلی که منتشر شده بود، مطابقت دارد.

در حال حاضر به دلیل گران بودن این فناوری و همچنین توسعه نیافتن کامل این قابلیت، پیش بینی میشود که تا سال 2023 یا 2024 شاهد این اتفاق نباشیم. اپل مدعی است که قصد دارد این فناوری نمایشگر OLED را در آیپد پرو 11 و 12.9 اینچی و لپ تاپ های مک بوک پرو پیاده کند.

مک بوک پرو با صفحه نمایش OLED

جزئیات بیشتر

طبق اطلاعات بدست آمده، پنل های OLED که ساختاری دو پشته ای خواهند داشت، از دو لایه قرمز و سبز و آبی تشکیل میشود. این قابلیت به آیپدهای نسل آینده و همچنین مک بوک پرو ها این امکان را میدهد تا صفحه نمایشی بسیار روشن و درخشنده تر داشته باشند. انتظار میرود با جایگزین شدن نمایشگر OLED به جای LCD های مرسوم، سطح درخشندگی صفحه نمایش تا 2 برابر افزایش یابد. لازم به ذکر است که تمامی محصولات اپل که در حال حاضر از صفحه OLED بهره میبرند، ساختاری تک پشته ای دارند.

این نمایشگر ها از فناوری LTPO برای TFT نیز استفاده میکنند. لذا طیف گسترده تری از نرخ نوسازی، تقریبا بین 10 تا 120 هرتز ارائه میدهند. البته آیپد پرو ها از سال 2017 از قابلیت پروموشن بهره میبرند. اما دامنه نرخ نوسازی آنها بین 34 تا 120 هرتز گزارش شده است.

مک بوک پرو با صفحه نمایش OLED

گزارشات اخیر نشان میدهند که اپل به منظور استفاده از صفحه نمایش OLED برنامه ریزی های دقیقی داشته و مثل همیشه سعی دارد به شکلی محرمانه کار خود را جلو ببرد. انتظار میرود در آینده ای نزدیک شاهد محقق شدن این امر باشیم. علاوه بر آن گفته میشود اپل در حال سرمایه گذاری بر روی استفاده از نمایشگر های میکرو LED در آینده ای نزدیک است.

با احتساب تمام موارد یاد شده، اپل در آینده ای نه چندان دور، حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت!