آیپد مینی پرو
آیپد مینی پرو با نرخ نوسازی 120 هرتزی ارائه میشود

آیپد مینی پرو با نرخ نوسازی 120 هرتزی

اطلاعات اخیر حاکی از آنند که اپل در حال برنامه ریزی برای نمایشگری با نرخ نوسازی 120 هرتزی در روی آیپد مینی پرو است. گفته میشود به دنبال عرضه نسل ششم آیپد مینی، مشکلاتی در زمینه صفحه نمایش از سوی کاربران گزارش شده است. گزارش ها مبنی بر این است که به هنگام اسکرول در صفحات مجازی، خطوط متن که در صفحه نمایش، نشان داده میشوند، کج به نظر میرسند. البته کمپانی اپل این مورد را امری طبیعی قلمداد کرده است. اپل مدعی است که در صفحه نمایش های LCD به هنگام اسکرول سریع، صفحه نمایش کم کم تازه سازی میشود. این امر منجر به بروز تاخیر شده و باعث میشود که متن، لرزان یا کج به نظر برسد.

 آیپد مینی پرو

در حالت کلی، شاید بسیاری از مردم متوجه این مورد نشوند. اما این باگ، از دید کاربران حرفه ای دور نمانده است. اپل تصمیم گرفته است نسل جدید آیپد مینی های خود را به نرخ نوسازی 120 هرتزی مجهز کند. لازم به ذکر است که احتمال میرود اپل این بار محصول جدید خود را آیپد مینی پرو نام گذاری کند.

گفته میشود نرخ نوسازی 120 هرتزی تا حد زیادی به رفع این مشکل کمک خواهد کرد. ظاهرا سایر اطلاعات سخت افزاری نظیر چیپست A15 Bionic، با فضای ذخیره سازی 128 گیگابایت به همراه 4 گیگابایت رم بدون تغییر باقی خواهند ماند. احتمال میرود مدل پایه آیپد مینی پرو نیز از حافظه 128 گیگابایتی بهره ببرد. به عبارت دیگر حافظه ذخیره سازی 64 گیگابایتی به شکل کامل حذف خواهد شد. چرا که 64 گیگابایت در عصر حاضر، به هیچ عنوان کافی نیست!

 آیپد مینی پرو

سخن آخر

البته با در نظر گرفتن اینکه آیپد مینی 2021 به تازگی عرضه شده است، تا رونمایی آیپد مینی پرو فاصله زیادی داریم. لذا هنوز خیلی زود است که در مورد مشخصات این محصول به شکل قطعی صحبت کنیم. البته مجله خبری دیجی بروز هر گونه اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.