طراحی مفهومی آیفون 14 پرو
آیفون 14 پرو و پرو مکس با ناچ حفره‌ای!

آیفون 14 پرو و پرو مکس با ناچ حفره‌ای در نمایشگر!

چند ماه پیش، مینگ‌چی‌کو، تحلیل‌گر مشهور اپل بیان کرد که مدل‌های آیفون پرو 2022 از نمایشگر هایی با ناچ حفره‌ای بهره خواهند برد. اکنون گزارش جدیدی از وب‌سایت کره‌ای The Elec نشان می‌دهد که این صفحه نمایش‌ها به ترتیب در آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرومکس، 6.1 و 6.7 اینچی خواهند بود. علاوه بر آن جنس این صفحه نمایش‌ها LTPO OLED بوده و نرخ نوسازی 120 هرتز را به خود اختصاص خواهند داد.

سری آیفون 13 پرو، در حال حاضر از نمایشگرهای LTPO استفاده میکند که توسط سامسونگ عرضه شده است. در ضمن نرخ نوسازی صفحه نمایش در مدل‌های گوناگون آیفون 13 متفاوت است. در این گزارش آمده است که اگر اپل این نمایشگر ها را تایید کند، ممکن است LG Display (بزرگ‌ترین تولید کننده صفحات تاچ ال‌سی‌دی در جهان) نمایشگر سری آیفون 14 پرو را در سال 2022 عرضه کند.

طراحی مفهومی آیفون 14 پرو

جزئیات بیشتر

در ادامه این گزارش عنوان شده است که BOE سال آینده به عرضه پنل‌های LTPS TFT OLED برای شرکت اپل و برای آیفون 14 مینی و آیفون 14 ادامه می‌دهد! گفته می‌شود این گوشی‌ها به ترتیب دارای صفحه نمایش 6.1 و 6.7 اینچی هستند. این گزارش با شایعاتی که قبلا در مورد حذف آیفون 14 مینی شنیده بودیم مغایر است؛ به همین دلیل هنوز نمی‌دانیم که کدام یک از اطلاعات منتشر شده درست از آب در می‌آیند! انتظار می رود BOE در سال 2023 عرضه پنل‌های OLED LTPO TFT را برای سری آیفون 15 آغاز کند.

گمانه‌زنی‌های اخیر گویای آن اند که گوشی‌های آیفون 14 پرو و پرو مکس به جای سنسور 12 مگاپیکسلی در آیفون 13 پرو، از یک سنسور دوربین عریض 48 مگاپیکسلی ارتقا یافته بهره خواهند برد.

در نهایت انتظار می‌رود اپل نسل سوم آیفون SE را در سال 2022 با همان طراحی 4.7 اینچی، اما با پردازنده ارتقا یافته و پشتیبانی از شبکه ارتباطی 5G معرفی کند. به احتمال قوی در اواخر سال 2023 اپل برای اولین بار تاچ‌آی‌دی را به زیر نمایشگر منتقل می‌کند.