طراحی مفهومی ایفون 14 پرو
آیفون 14 پرو با دوربین 48 مگاپیکسلی، شایعه یا واقعیت؟

آیفون 14 پرو با دوربین 48 مگاپیکسلی، شایعه یا واقعیت؟

اخیرا شایعه ای مبنی بر عرضه آیفون 14 پرو با لنز 48 مگاپیکسلی در فضای مجازی دست به دست میشود. برخی شایعات دیگر حاکی از آنند که اپل در سال 2023 گوشی های موبایلش را به لنز پریسکوپ مجهز خواهد کرد. تحلیل گر مشهور اپل، مینگ چی کو مدعی است که این ارتقا دوربین آیفون، به افزایش سهم بازار، درآمد کلی و سود سازنده تایوانی Largan Precision کمک خواهد کرد.

به گفته وی، دوربین 48 مگاپیکسلی تنها به مدل های iphone 14 pro محدود خواهد شد. همان طور که میدانید آیفون 13 پرو مکس، فیلم برداری با وضوح 4K را ارائه میدهد. ظاهرا در آیفون های 14 مدل پرو و پرو مکس شاهد فیلم برداری با وضوح 8K خواهیم بود. که به نوبه خود اتفاق بسیار مثبتی قلمداد میشود. ظاهرا قرار است اپل در سال آتی، هدست AR/VR (واقعیت مجازی/ واقعیت افزوده) خود را عرضه کند. با این حساب ویدئوهای 8K با وضوح بسیار بالا، برای مشاهده در هدست AR/VR اپل نیز مناسب خواهد بود.

طراحی مفهومی ایفون 14 پرو

جزئیات بیشتر

همان طور که قبلا هم به آن اشاره کرده بودیم، کو در گزارش قبلی خود بیان کرده بود که به احتمال قوی، آیفون 14 پرو از خروجی 48 مگاپیکسلی و 12 مگاپیکسلی پشتیبانی خواهد کرد. گفته میشود که اپل از تکنولوژی pixel binning برای محقق کردن همین هدف، استفاده میکند. این فناوری در حال حاضر در گوشی های هوشمند اندرویدی مانند Samsung Galaxy S21 Ultra استفاده می شود. با استفاده از فرآیند pixel binning، مدل ‌های iPhone 14 Pro ممکن است بتوانند در شرایط نور روشن عکس های 48 مگاپیکسلی و در شرایط کم نور عکس های 12 مگاپیکسلی ثبت کنند.

مینگ چی کو، امروز در جریان یک یادداشت تحقیقاتی با TF International Securities، بیان کرد که ممکن است در سال 2023، حداقل یک مدل آیفون 15، با لنز پریسکوپ عرضه شود. این امر زوم اپتیکال را در آیفون ‌ها افزایش خواهد داد.

به نظر شما اگر این شایعات درست از آب دربیایند، آیفون 14 پرو تا چه اندازه ارزش خرید خواهد داشت؟