طراحی احتمالی آیفون 14 مکس
آیفون 14 مکس به لطف LG نمایشگر 120 هرتزی دریافت میکند

آیفون 14 مکس به لطف LG نمایشگر 120 هرتزی دریافت میکند

شایعات حاکی از آن است که اپل در ماه سپتامبر مدل آیفون 14 مینی را با گوشی آیفون 14 مکس جایگزین خواهد کرد. ظاهرا انگیزه تولید گوشی ای با نام آیفون 14 مکس به دلیل فروش ضعیف آیفون 12 مینی نسبت به همتایان بزرگتر خود بوده است.

جزئیات شایعه شده در مورد آیفون 14 مکس که در اوایل این ماه شاهد آن بوده ایم، از صفحه نمایش LTPS با نرخ نوسازی 60 هرتزی خبر میدهد. زیرا سامسونگ همواره نرخ نوسازی 120 هرتزی را برای نمایشگر های LTPO طراحی میکند. با این حال اطلاعات اخیر نشان میدهد که ممکن است این امر در آیفون های سال آتی، محقق نشود.

مشخصات صفحه نمایش آیفون 14 که در وب سایت PhoneArena به اشتراک گذاشته شده است، نشان میدهد که اپل اکنون میتواند برای گوشی های رده بالاتر خود از صفحه نمایش LTPO با رفرش ریت 120 هرتز استفاده کند. قبل از اعلام این خبر، ال جی اعلام کرده بود که پنل های نمایشگر LTPO با نرخ نوسازی 120 هرتزی را با موفقیت تولید کرده و سفارس بزرگی را از کمپانی اپل دریافت کرده است. در گذشته، اپل مجبور بود برای نمایشگرهای 120 هرتزی خود تنها به سامسونگ تکیه کند. اما اکنون ال جی نیز میتواند از تولید کنندگان پنل صفحه نمایش برای اپل قلمداد شود.

طراحی احتمالی آیفون 14 مکس

جزئیات بیشتر

گفته میشود قدرت سامسونگ با ورود ال جی به زنجیره تامین نمایشگر آیفون، تضعیف خواهد شد. آیفون 14 مکس که از آن به عنوان جانشین آیفون 14 مینی یاد میشود، به یک صفحه نمایش 6.7 اینچی LTPO با نرخ نوسازی 120 هرتز مجهز خواهد شد. ظاهرا آیفون 14 مکس در بین همتایان خود، ارزان ترین گزینه خواهد بود.

از آنجایی که LG خطوط تولیدی که برای تامین پنل نمایشگرهای 60 هرتزی LTPS اپل استفاده میکند را برای تولید صفحه نمایش های LTPO تغییر داده است، لذا نمیتواند به اندازه سری آیفون 13 به اپل پنل نمایشگر تولید و عرضه کند. گفته میشود شرکت BOE به عنوان سومین تولید کننده صفحه نمایش گوشی های آیفون، این کاستی ال جی را جبران خواهد کرد.

طبق گفته The Elec سامسونگ نیز همچنان در عرضه پنل های 120 هرتزی آیفون 14 پرو مکس سهم بزرگی خواهد داشت. اما ال جی هم در راستا وارد عمل خواهد شد. از آنجایی که کمپانی اپل مدتی است که قصد دارد از انحصار سامسونگ برای تولید پنل های خود خارج شود، اکنون با به میدان آمدن ال جی این امر محقق خواهد شد. ظاهرا سامسونگ به منظور تولید نمایشگر های آیفون، هزینه های گزافی را از اپل دریافت میکند. در واقع اپل در نظر دارد LG و BOE به عنوان تامین کننده نمایشگر های 120 هرتزی اپل در آمده و به این ترتیب هزینه های خود را تا حدودی کاهش دهد.