حافظه ذخیره سازی احتمالی آیفون 14
آیفون 14 با حافظه ذخیره سازی 2 ترابایتی!

احتمالا آیفون 14 با 2 ترابایت حافظه ذخیره سازی عرضه خواهد شد!

با وجود اینکه هنوز مدت کمی از رونمایی آیفون های سری 13 گذشته است، اما اخبار و شایعات متعددی در حول آیفون های سری 14 در بین کاربران دست به دست میشود. در واقع با رونمایی آیفون های سری 14 حدود یک سال فاصله داریم.

شایعات اخیر حاکی از آنند که اپل در گوشی های سال آینده، حداکثر فضای ذخیره سازی را تا دو برابر افزایش خواهد داد. شایان ذکر است که کمپانی اپل امسال گوشی های آیفون 13 پرو و آیفون 13 پرو مکس را با حداکثر فضای ذخیره سازی 1 ترابایت عرضه کرد. لذا اگر منبع این خبر دقیق باشد، در سال آینده شاهد عرضه آیفون های جدید با 2 ترابایت فضای ذخیره سازی QLC خواهیم بود.

این منبع خبری به صراحت به هیچ مدلی اشاره نکرده است. اما احتمال میرود اپل فضای ذخیره سازی 2 ترابایتی را در نسخه های پرو و پرومکس ارائه دهد. احتمالا ظرفیت بقیه مدل های آیفون های سری 14، از 512 گیگابایت به 1 ترابایت ارتقا خواهد یافت.

آیفون 13 پرو مکس

جزئیات بیشتر

هنوز به شکل دقیق نمیدانیم که اپل چرا تصمیم به افزایش فضای ذخیره سازی آیفون های سال آینده گرفته است. اما حدس میزنیم که ویژگی های جدید دوربین یکی از دلایل افزایش ظرفیت حافظه ذخیره سازی است. به این شکل که برای ضبط ویدئوهایی با وضوح 4K با سرعت 30 فریم در ثانیه، به حداقل 256 گیگابایت حافظه در مدل های پرو و پرو مکس نیاز داریم. همچنین گفته میشود در نسخه 128 گیگابایتی به ضبط فیلم هایی با وضوح 1080 پیکسل، ناچار خواهیم بود.

با این اوصاف، باید بگوییم که گمانه زنی ها برای آیفون های سری 14، خیلی زودتر از موعد شروع شده است! و هنوز اپل به شکل رسمی از رندرهای آیفون های 14 هیچ اطلاعاتی منتشر نکرده است. لذا ناچاریم تا معرفی آیفون های سری 14، چند ماه صبر پیشه کنیم. البته دیجی بروز هر گونه اطلاعات جدید را در این خصوص با شما، همراهان همیشگی در میان خواهد گذاشت.