آیفون 13 و هر چیز که از آنها انتظار داریم

از آیفون های رویداد شهریور ماه اپل چه انتظاراتی داریم؟

طبق سنت همیشگی کوپرتینویی ها بزرگترین رویداد هرساله برند اپل در شهریور ماه نگاه تمامی طرفداران تکنولوژی را به خود خیره می کند. امسال نیز همانند سال های گذشته انتظارات هواداران دنیای تکنولوژی از برند اپل کم نشده و منتظر آیفون های سری 13 هستند. البته فقط آیفون ها تنها محصولات رویداد اپل نخواهند بود و قرار است تا تنوعی از محصولات مختلف را شاهد باشیم. محصول بعدی ای که انتظار معرفی آن از اپل بسیار بالا است اپل واچ های معروف است. در کنار این محصولات اتنظار می رود تا اپل کاربران بخش های دیگر را هم متوجه خود کند. ضمن اینکه هنوز قیمت دقیق و احتمالی قابل پیش بینی نیست . در این مقاله قرار است تا به شایات پیرامون آیفون های جدید بپردازیم. در ادامه با دیجی بروز همراه باشید.

 

آیفون های سری 13

طبق فهرست بلومبرگ اولین و مهمترین محصول امسال اپل آیفون های معروف هستند. البته انتظار زیادی در مورد تغییرات آیفون نخواهیم داشت. این در حالی است که طبق معمول شایعات بی شماری برای آیفون ها به گوش میرسند و در برخی از مواقع فقط درست از آب در می آیند. این شایعات کاملا به لذت اتظار موبایل های جدید اپل می افزایند. در کنار همه ی شایعات تقریبا بی اساس یک سری احتمالات قطعی برای این رویداد اپل مورد انتظار است.  احتمالات اصلی برای این سری آیفون ها شامل دوربین پیشرفته، مودم اتصالات اینترنتی جدید، قدرت سخت افزاری بیشتر و دوربین با کیفیت تر  می‌شود.

طراحی آیفون های سری 13

در بخش طراحی اما  احتمالاً شاهد تغییرات زیادی نخواهیم بود و فقط طبق شایعات زیادی که مطرح شد به احتمال زیاد ماژول دوربین به صورت زاویه دار طراحی می شود. یکی از شایعاتی که چند سال اخیر مخصوصاً پس از معرفی آیفون های سری 7 مطرح شد احتمال حذف پورت شارژ نیز وجود دارد.  اما به گفته مینگ چی کو که از تحلیلگران معروف اپل است احتمال اتفاق افتادن این شایع بسیار کم است.

دوربین آیفون 13

طبق گفته های مینگ چی کو دوربین  فوق عریض بسیار بهتری را نسبت به مدل قبلی در آیفون ها خواهیم دید. دیافراگم این لنز باز تر خواهد شد و به کیفیت عکس برداری کمک شایانی خواهد کرد. احتمال اضافه شدن عکاسی نجومی به آیفون ها نیز دور از انتظار نیست و احتمال دارد که اپل با این قابلیت بسیار جذاب طرفداران را شگفت زده کند. به احتمال زیاد لنز معروف لیدار قرار است در مدل های پرو آیفون قرار داده شوند. هرچند که شایعات پیرامون وجود این حسگر در آیفون های مدل پایه نیز وجود داشت. به احتمال زیاد ماژول دوربین ها نیز حجیم تر و برآمده تر خواهند بود.

 

صفحه نمایش آیفون 13

طبق شایعات احتمال استفاده از نمایشگر اولد با نرخ بروز رسانی 120 هرتزی در آیفون های سری پرو وجود دارد. احتمال اضافه شدن نمایشگر همیشه روشن نیز وجود دارد. طبق گفته ها با وجود معرفی چهار مدل آیفون سه سایز صفحه نمایش را شاهد خواهیم بود. قرار است تا آیفون 13 و 13 پرو هم سایز باشند. البته این موضوع به معنی استفاده از پنل یکسان نخواهد بود. در آیفون های مدل پایه به احتمال زیاد از نرخ بروز رسانی استاندارد 60 هرتزی استفاده خواهد شد که کمی نا امید کننده است.

باتری آیفون 13

در بخش باتری امیدواری زیادی برای افزایش حجم و بازدهی باتری وجود دارد. هرچند اپل طی حرکتی عجیب ظرفیت آیفون های سال گذشته خود را نسبت به نسل قبل کاهش داد. ولی انتظار می رود که در سری جدید پرچمداران اپل شاهد باتری های بهتری باشیم.