آیفون 12 اپل جدید
آیفون 12، آیا باز هم قابلیت انحصاری برای محصول جدید اپل در نظر گرفته شده است؟

در حالی که زمان بسیار کوتاهی تا معرفی جدید ترین نسخه ی از محصولات اپل یعنی آیفون های سری 12 باقی مانده است، هر لحظه که می گذرد گمانه زنی ها و پیش بینی های بیشتری در مورد این محصول لوکس از مطرح ترین برند تکنولوژی در جهان در دنیای مجازی و واقعی منتشر و به صورت گسترده پخش می شود. امروز در یک نگاه کلی و با یک بررسی کوتاه و مختصر به جدید ترین موردی که توسط کاربران حرفه ای تلفن همراه و کارشناسان غیر رسمی تکنولوژی، درباره ی موبایل آیفون سری 12 از شرکت اپل بیان شده است، می پردازیم.

فناوری 5G که آمده است تا همه ی غول های تکنولوژی را به چالش بکشاند

بیش تر از یک سال از زمانی که فناوری ارتباطی جدیدی با نام 5G به صورت رسمی عرضه و قابل استفاده شده است نمی گذرد اما در همین مدت کوتاه این تکنولوژی نوین ارتباطی حسابی سر و صدا به پا کرده است و چالش های خاص خودش را برای همه ی افراد، از مصرف کننده معمولی آن گرفته تا شرکت های بسیار بزرگ ساخت و طراحی موبایل و تلفن همراه و سایر افراد و کسانی که به هر نحوی به این فناوری مربوط می شوند به ارمغان آورده است.

جدای از آن که استفاده از این فناوری پیشرفته و بروز در دنیای ارتباطات امری ضروری است ( به ویژه برای شرکت های مطرح و بزرگی مانند اپل ) ، اما با وجود نسل های قبلی شبکه های ارتباطی فعال در جهان مانند فناوری ارتباطی 4G و حتی نسل های قبل تر از آن، این چنین به نظر می رسد که شاید بیشتر از کارایی و موارد استفاده از این تکنولوژی در حال حاضر، داشتن لقب و عنوان آن برای گوشی های تلفن همراه به خصوص از نوع پرچم دار و گران قیمت آن مطرح است.

شرکت فناوری اپل که پیش تر نیز در تولید گوشی های تلفن همراه با قیمت به نسبت بالا تر از رقبای هم تراز خود تجربه و تبحر خاصی داشت و با استفاده از برند قدرتمند خود فروش بسیار بالایی را نیز در سراسر جهان تجربه می کرد، احتمالا این بار هم بسیار کمتر از رقبای خود در بازار بی نهایت فروش دستگاه های تلفن همراه، نگران افزایش قیمت ناشی از به کار گیری تکنولوژی ارتباطی 5G می باشد.

آیفون 12 اپل

فناوری ارتباطی 5G عالی اما نه همیشه!

همان طور که در قسمت قبلی نیز به آن پرداختیم ، فناوری ارتباطی پر حاشیه موسوم به پنج جی بهترین و سریع ترین تبادل داده ها را برای کاربران و مصرف کنندگان خود فراهم می کند اما آیا همیشه این مقدار از سرعت سرسام آور نیاز است؟ پاسخ کوتاه و قاطع است ، معلوم است که نه! شاید اگر بخواهیم بهتر این فناوری و کاربردش را توصیف کنیم ، باید بگوییم این فناوری جدید ارتباطی تقریبا در اکثر موارد بیشتر از آن چیزی که حتی کاربران حرفه ای و پر مصرف نیاز دارند در اختیارشان می گذارد.

چالشی که شرکت های فناوری بعد از افزایش قیمت ناشی از تکنولوژی 5G با آن روبرو هستند، ایجاد امکانی است که بتوان با بهره گیری از آن مصرف بهینه ای برای استفاده از این فناوری در گوشی تلفن همراه کاربران ایجاد کرد. اصلی ترین گمانه زنی های چند روز اخیر نیز در شبکه های اجتماعی و وب سایت های تکنولوژی صحبت در مورد همین ویژگی خاص و البته بسیار کاربردی و مورد نیاز کاربران است.

سوئیچ خودکار بین 5G و 4G راه حل گره گشای اپل برای آیفون 12

با یک نگاه کلی به تمام مواردی که از ابتدا گفته شد، سوئیچ خودکار و یا حتی در بعضی موارد دستی بین فناوری 5G و 4G شاید بدیهی ترین و البته بهترین راه کار موجود در حال حاضر باشد که مورد توجه کاربران و در اکثر موارد تحسین آنان واقع شده است. قابلیت جدیدی که هنوز به صورت غیر رسمی در مورد آن صحبت می کنیم در سری جدید از محصولات اپل و با عنوان Smart Data Mode ارائه خواهد شد تا کاربران استفاده کننده از آیفون 12 به بهترین عملکرد و کار بری قابل تصور برای فناوری ارتباطی 5G دست پیدا کنند.

با استفاده از فناوری Smart Data Mode کاربران آن به راحتی قادر خواهند بود با توجه به نیاز و کاربرد شان از گوشی موبایل در هر لحظه بین شبکه های ارتباطی 5G یا 4G انتقال یابند و این ویژگی بر اساس معیار های خاصی که احتمالا بسیار دقیق و از پیش بررسی شده می باشند در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که این انتقال و سوئیچ بین شبکه های ارتباطی در قابلیت Smart Data Mode محصولات اپل به صورت خودکار صورت گرفته و نیاز به اقدام خاصی از سوی کاربر برای استفاده از آن وجود ندارد.

5G در آیفون 12 اپل

عملکرد کلی قابلیت Smart Data Mode در آیفون 12 چگونه است؟

این ویژگی کاربردی در محصولات اپل به نحوی طراحی شده است که کاملا وابسته به استفاده ی کاربر از امکانات در دسترس خود می باشد. بگذارید با چند مثال موضوع را برای شما به صورت شفاف تری بیان کنیم. فرض کنید شما در حالت یک چت ساده ی متنی با یکی از دوستان خود در برنامه ای کم مصرف مانند واتساپ باشید، در این صورت فناوری ارتباطی 4G نیز بسیار بیشتر از آن سرعتی که برای استفاده از اینترنت مورد نیاز شماست، می باشد اما اگر در وقت دیگری اقدام به دانلود یک فایل مانند یک فیلم حجیم با کیفیت بالا نمایید ، مطمئنا هر چه سرعت اینترنتی که از آن بهره می برید بیشتر باشد، برای شما تجربه ی لذت بخش تری را به همراه دارد ، پس این فناوری نیز به همین صورت که گفته شد عمل می کند و به صورت خودکار و بدون نیاز به اقدام خاصی از سوی کاربر این انتقال بین شبکه های ارتباطی را انجام می دهد.

از مهم ترین تاثیر این ویژگی بر روی دستگاه تلفن همراه، سرعت بیشتر در مواقع مورد نیاز، سرعت عملکرد بیشتر دستگاه موبایل و داغ شدن کمتر آن و شاید کاربردی تر از همه ی این ها تعدیل مصرف باتری و انرژی در مواقعی است که نیاز به تبادل داده های حجیم و زیاد با سرعت بالا نباشد.