عرضه هدفون به همراه آیفون 13 در کشور فرانسه
آیفون های سری 13 در فرانسه با هندزفری عرضه شده اند!

آیفون های سری 13 در فرانسه به همراه هندزفری عرضه شده اند

جالب است که هر چهار مدل آیفون های سری 13، در کشور فرانسه به همراه ایرپادز عرضه شده اند. گفته میشود این تفاوت به دلیل قانونی است که در کشور فرانسه حاکم میباشد. در واقع فرانسه به شکل رسمی اعلام کرده است که تمام گوشی های موبایل الزاما باید کیت هندزفری داشته باشند. به این دلیل که اشعه های الکترومغناطیسی برای کودکان زیر 14 سال بسیار مضر است. در واقع با ارائه هندزفری به همراه گوشی موبایل، کودکان زیر 14 سال به کمک میکروفون داخلی آن میتوانند تماس برقرار کنند. لذا لازم نیست که در حالت مکالمه، گوشی را بیش از حد به سر خود نزدیک کنند.

یکی از کاربران در انجمن MacRumors اشاره کرده است که آیفون هایی که در کشور فرانسه عرضه میشوند، به دلیل همراه داشتن هندزفری، از جعبه های بزرگتری برخوردارند. وی در ادامه اضافه کرده است که:

به جز قوانین فرانسه در مورد کمپانی های تولید گوشی موبایل، فروشندگان گوشی ها نیز موظف اند به دلیل قوانین مربوط به حفظ سلامتی کودکان زیر 14 سال، هندزفری را به همراه گوشی ها ارائه دهند.

جزئیات بیشتر

این قانون در کشور فرانسه، سال پیش در مورد آیفون های سری 12 نیز اجرایی شده بود. نکته جالب اینجاست که برند اپل، برای قوانین و مقررات خاص کشورها، امتیازاتی قائل است. به همین سبب هنوز امید داریم که شاید برخی کشورها توانستند نهایتا این کمپانی را مجبور کنند تا شارژر را به همراه گوشی های آیفون عرضه کند!

عرضه آیفون های 12 با هندزفری در کشور فرانسه

البته اپل، علت حذف شارژر ها را حفاظت از محیط زیست عنوان کرده است. این کمپانی مدعی است که بسیاری از کاربران از قبل آداپتور شارژر را دارند. گفته میشود با تصمیم حذف عرضه شارژر و هدفون، از تولید 2 میلیون تن کربن در سال جلوگیری میشود.

کمپانی اپل از ماه اکتبر سال 2020 عرضه ایرپادز و آداپتور شارژر را به همراه گوشی های آیفون خود، متوقف کرده است. هنوز نمیدانیم آیا واقعا حذف این لوازم جانبی، به کاهش انتشار کربن کمک کرده و از استخراج عناصر خاکی کمیاب جلوگیری میکند!؟ یا این اقدامی است که اپل برای کاهش هزینه های خود انجام داده است؟

البته باید بگوییم که اپل چندین سال است که به منظور حفاظت از محیط زیست اقدام های گوناگونی انجام میدهد. در این راستا، امسال هم گوشی های آیفون سری 13 با نایلون سلفونی در دور جعبه همراه نبودند. بلکه دو چسب کوچک در دو طرف جعبه، آن را در حالت آک قرار داده است.