آپدیت ویندوز 11
آپدیت ویندوز 11 با قابلیت های جدید منتشر شد

آپدیت ویندوز 11 با قابلیت های جدید منتشر شد

ساعاتی پیش مایکروسافت اولین آپدیت ویندوز 11 را با تغییرات و قابلیت های جدید و کاربردی منتشر کرد. در حالت کلی این بروز رسانی، شامل طراحی مجدد در Media Player و Notepad، بهینه تر شدن نوار وظیفه یا Taskbar و در نهایت پیش نمایش برنامه های اندروید در فروشگاه Appstore آمازون است. با مجله خبری فروشگاه آنلاین دیجی بروز همراه باشید تا به بررسی بیشتر جزئیات این خبر بپردازیم.

جالب است بدانید که مایکروسافت ابتدا در ژوئن 2021 از برنامه های اندروید در ویندوز 11 پشتیبانی کرد و سپس اعلام کرد که این ویژگی در فوریه 2022 ارائه می شود. همان طور که وعده داده شده بود، این ویژگی اکنون از طریق پیش نمایش عمومی اپ های اندروید بر روی ویندوز 11 به کارابرن آمریکایی این امکان را میدهد که این برنامه ها را از طریق فروشگاه مایکروسافت نصب کنند. گفته میشود هم اکنون امکان دسترسی به حدود 1000 برنامه مهیا شده است. از این میان میتوان به برنامه های Audible، Kindle، Subway Surfers، Lords Mobile، Khan Academy Kids اشاره کرد. هر چند این فروشگاه به اندازه گوگل پلی اپلیکیشن ندارد، اما میتواند هارمونی مناسبی را بین گوشی ‌های اندرویدی و سیستم های ویندوزی ایجاد کند.

برای دریافت پیش نمایش کافیست فروشگاه مایکروسافت را به آخرین نسخه به روز رسانی کنید. پس از آن به راحتی میتوانید برنامه مورد نیاز خود را جستجو کرده و آن را از طریق فروشگاه Appstore آمازون دانلود کنید.

آپدیت ویندوز 11

سایر تغییرات اعمال شده

آپدیت ویندوز 11 نسخه های جدیدی از دو برنامه مهم با نام های Media Player و Notepad را به ارمغان آورده است. در واقع در جریان این باز طراحی، Media Player جایگزین برنامه Groove Music خواهد شد. این بروز رسانی و بهینه شدن مدیا پلیر سبب شده که به صورت همزمان از فایل های صوتی و ویدئویی پشتیبانی کند. رابط کاربری این نرم افزار نیز کاملا همخوان با ویندوز 11 طراحی شده است. اپلیکیشن Notepad نیز در جریان این بروز رسانی بهینه تر شده است. به این صورت که از حالت دارک مود،  چند Undo و رابط کاربری جدید پشتیبانی میکند.

تغییر دیگر آپدیت ویندوز 11 بر نوار وظیفه یا Taskbar مبتنی است. هنگامی که کاربر در حال تماس است، دکمه قطع و وصل صدا در نوار وظیفه نمایش داده میشود. از این رو کاربران میتوانند به راحتی پنجره هر برنامه باز شده را با یک کلیک ساده به اشتراک بگذارند. علاوه بر آن تسکبار تعداد زیادی به روز رسانی دیگر را دریافت کرده است. مثلا در صورتی که از چند نمایشگر استفاده میکنید، میتوانید زمان و تاریخ را روی همه مانیتورها مشاهده کنید. ویجت آب و هوا هم برخلاف نسخه اولیه ویندوز 11 به نوار وظیفه بازگشته است. این به روز رسانی ها و تغییرات از امروز برای کاربران ویندوز 11 منتشر میشوند.