آنر
آنر با شکست اپل و شیائومی به سومین تولید کننده ی گوشی هوشمند چین تبدیل شد

طبق گزارشات جدید آنر به سومین تولید کننده ی گوشی هوشمند در کشور چین تبدیل شده است. این برند با پشت سر گذاشتن غول هایی چون اپل و شیائومی به این جایگاه رسیده است.

به گزارش ChinaDaily طبق گزراشی که از CINNO به دست آمده Oppo و vivo به ترتیب در رتبه های اول و دوم قرار گرفته اند. طبق این گزارش میزان تولید اوپو و ویوو به ترتیب برابر با 5.6 میلیون و  5.3 میلیون دستگاه می باشد. این در حالی است که شیائومی با 3.9 میلیون و اپل با 3 میلیون دستگاه در رتبه های بعدی قرار می گیرند. آنر در حالی رتبه ی سوم را از آن خود کرده که در ابتدای شروع به کار خود پس از جدایی از هواوی، با مشکلات تامین مواد اولیه مواجه بود.

پس از جدا شدن از کمپانی هواوی، آنر تنها 3 درصد از بازار چین را در اختیار داشت. اما آنر توانست به سرعت زنجیره ی تامینی خود را برقرار کرده و تولیدات خود را به طرز بسیار چشمگیری افزایش دهد. آنر به تازگی از سری Magic 3 رونمایی کرده است. که مجوزی برای ورود آنر به بخش پرچم داران بازار به حساب می آید. گزارشات CINNO همچنین عنوان کرده که رشد تولیدات گوشی های همراه به میزان 28.6 درصد می باشد. که مجموع تولیدات گوشی هوشمند در چین را به 26.68 میلیون دستگاه رسانده است.

آنر

تولید گوشی های 5G محرک آنر

به خصوص گوشی های هوشمند 5G اصلی ترین محرک این میزان از تولید بوده است. این گوشی ها شامل  22.83 میلیون از این تولیدات می باشد. که در حقیقت 79.6 درصد از کل تولیدات گوشی موبایل در چین را شامل می شود. در این میان کمپانی مدیاتک که از بزرگترین تولید کنندگان چیپست ها و پردازنده های گوشی هوشمند در جهان به حساب می آید، با 118.3 درصد رشد تولید مواجه شده است. و تنها در ماه جولای سال جاری 10.3 میلیون چیپست، تحویل مشتریانش داده است. البته کوالکام هنوز در رتبه ی اول تولید کنندگان چیپست قرار دارد. در حالی که چیپست های Hisilicon تولیدی هواوی با کاهش شدید تولید 70 درصدی مواجه شده است.