تست رابط کاربری MIUI13
آغاز تست رابط کاربری MIUI 13 به صورت جهانی قبل از عرضه!

برخی از گوشی های شیائومی به صورت تستی میتوانند رابط کاربری MIUI 13 را قبل از عرضه جهانی دریافت کنند

امکان تست رابط کاربری MIUI13 برای گوشی هایی مانند ردمی نوت 10، ردمی نوت 10 پرو و شیائومی می 11 لایت فراهم شد. همانطور که میدانید شیائومی در رویداد 26 ژانویه قرار است از رابط کاربری MIUI 13 به صورت جهانی رونمایی کند. همانطور که قبلا نیز گفتیم، در این رویداد بزرگ میتوانیم شاهد رونمایی سری ردمی نوت 11 نسخه ی جهانی نیز باشیم. گویا شیائومی قبل از عرضه ی جهانی رابط کاربری MIUI13 قصد تست بر روی برخی از دستگاه هایی مانند گوشی هایی که ذکر کرده ایم دارد. لذا تمامی کاربران گوشی های ردمی نوت 10، ردمی نوت 10 پرو و شیائومی می 11 لایت قرار نیست رابط کاربری را تا قبل از عرضه جهانی دریافت نمایند.

بهتر است بدانید که نسخه های تست MIUI13 برای برخی از گوشی ها بوده و ممکن است کمی باگ نیز داشته باشد. چرا که شیائومی با هدف اجرای تستی خود قصد دارد تا از کارکرد درست رابط کاربری جدید خود اطمینان حاصل کند. در صورتی که رابط کاربری MIUI13 در تست های خود به درستی عمل کند، نسخه ی پایدار و نهایی از رابط کاربری شیائومی MIUI13 را راهی بازار جهانی میکند. سیستم عامل مذکور به خوبی قادر است تا بر پایه ی اندروید 12 اجرا شود.

تست رابط کاربری MIUI13

زمان عرضه نسخه اصلی رابط کاربری MIUI 13

همانطور که گفتیم رابط کاربری MIUI 13 چندین نسخه آزمایشی عرضه می شود. گفته شده است نسخه ی پایدار و اصلی این رابط کاربری در ماه مارس و یا ماه آینده به صورت رسمی عرضه می شود. البته شرکت شیائومی هنوز اعلام نکرده است که نسخه های آزمایشی در چه زمانی در دسترس کاربران هندی قرار خواهد گرفت. البته زمان دقیق عرضه نسخه های جهانی از این رابط کاربری نیز هنوز تایید نشده است.

قابلیت های رابط کاربری MIUI13 

رابط کاربری MIUI 13 ابتدا در ماه دسامبر در کشور چین همراه با گوشی شیائومی 12 رونمایی شد. در این رونمایی شاهد بودیم که رابط کاربری جدید شیائومی قابلیت های جدیدی را اضافه نمی کند. اما از نظر سرعت بسیار روان تر از رابط کاربری MIUI 12.5 در اجرای برنامه ها عمل میکند. بهبود سرعت بسیار قابل توجه بوده و معادل 52 درصد گزارش شده است. برای برنامه های اصلی نیز میتوان عملکرد روان تری را شاهد بود. حتی با نصب رابط کاربری MIUI 13 میتوانید سنگین ترین بازی ها را نیز بدون مشکل اجرا نمایید. چرا که وژرن 13 از جدیدترین پوسته شیائومی، برای اجرای روان بازی ها و برنامه های سنگین به خوبی عمل میکند.

تست رابط کاربری MIUI13

جالب است بدانید که برای اولین بار رابط کاربری مذکور به خوبی توانسته است با دستگاه های هوشمند تبلت ها و گوشی های تاشو سازگار شود. لذا دارندگان تبلت و یا گوشی تاشوی شیائومی میتوانند به ترتیب رابط های کاربری MIUI 13 نسخه تبلت و MIUI13 نسخه ی تاشو را دریافت کنند.